Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa
GELECEĞİM
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Ağustos 2011 23:19

Sevgili Ömer Faruk Beyceoğlu'nun "Geleceğim" şiirine nazire olarak...

GELECEĞİM

Aklımda fikrimde bir tek sen varken

Yola çıkacağım yolcudan erken

Ha bugün, ha yarın yol biter derken

Gelemezsem sana bil öleceğim,

Eğer bekliyorsan, ben geleceğim...

 
EŞEK, MODULLAMADAN GİTMEZ!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Ağustos 2011 15:10

EŞEK, MODULLAMADAN GİTMEZ!...

Müşavir ve müşaverenin ne olduğunu veya yol arkadaşının veya kader paylaşımının, ülkü paylaşımının yani ülküdaşlığın ne olduğunu veya "Her şey Allah rızâsı için" inancı gereğinin nasıl ortaya koyulduğunu çok güzel anlattığı için bir kıssayı, bir daha paylaşmak istiyoruz.

Kıssamızda; Osmanlı'nın neden başarılı olduğu, sonra neden başarısız olduğu, sonra Osmanlı'nın çöküş nedenleri ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin destansı kuruluşunun, Türk milletinin mucizevî dirilişinin; cebren ve hîle ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersânelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş; bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahîm olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyânet içinde olmasına rağmen, hatta bu iktidâr sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlîlerin siyâsi emelleriyle tevhît ediyor olmalarına rağmen; millet, fakr ü zarûret içinde harap ve bîtap düşmüş olmasına rağmen "Yedi Düvel" adlı Haçlı'ya karşı kazanılan zaferin hikâye ve şifresi saklıdır.

 
SALÂT, UYKUDAN HAYIRLIDIR!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 09 Ağustos 2011 07:17

SALÂT, UYKUDAN HAYIRLIDIR!

"Şu bir gerçek ki, Allah ve melekleri, o Peygamber'e destek verirler/onun şanını yüceltirler. Ey inananlar! Siz de ona destek olun/onun şanını yüceltin ve ona içtenlikle selam verin." (Ahzâp-56)

Emevilik dirildi! Ûlemâyı, susturdular! Susturamadıklarını, yok farz ettiler! Susturamadıklarını, sayısız televizyonlarında-gazetelerinde, sayısız cemaat-tarikat-mezhep evlerinde, arkadan arkaya bühtânlarla, iftirâlarla karaladılar!

Yapılanları, edilenleri; Allah rızası için doğru yapılmayanları, Emevîlerin yetmiş yıl camilerde hutbelerde Hz.Ali(r.a.)'ye, Ehl-i Beyt'e saldırmalarına benzettim! Ramazan girdi gireli bu düşünceyi atamadım aklımdan!

Emevîlerin ilk Halifesi Muâviye! Muâviye, Ebu Süfyân'ın oğlu ve Hind'den olma! Hind, Hz. Hamza'yı şehit edip ciğerini sökerek yiyen kadın!...

 
SAHÛR DEDİ-KODUM!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 06 Ağustos 2011 01:27

SAHÛR DEDİ-KODUM!...

Aklım, kırk parça! Fikrim, kırka bölünmüş! Gönlüm, kırk ayrı yerde kırk yiğitle bir arada! Öfkem, kırka bölünmüş olmasına rağmen her bir parçası kırk kere öfkeli! Dostlar, ayrı yerlerden, kıymetli gönüldaşlarımdan "İftar dâveti" var ve ben katılmıyorum!

Öfkeme kırk kere yenik öfkem yüzüden fikrim, kırk parça; gönlüm, kırk ayrı yerde kırkar yiğitle bir arada! Kırk dileğimi bir edip, kırk duamı, kırk rüzgârla göndererek teselli buluyorum!...

 
İFTÂR BEDDUÂSI!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 02 Ağustos 2011 22:53

İFTÂR BEDDUÂSI!...

Açılım-Saçılım adlarıyla "İleri Demokrasi" yolunda, ciddi mesafeler alındı! Biz de olanları, dişimizi sıkarak, öfkeden dilimiz tutularak seyrettik! Erkeksen seyretme! İtiraz edenin sesini keser İleri Demokrasi!

 


Sayfa 437 / 447

AYNA

ÖZÜMDEN

Ömrünü bir siyasi parti mensûbu olarak yaşayanlar var! Son yıllarda mensûbu olmakla hep iftihâr eden, kimliğinden önce telâffuz edilen fikrî adına, ülkücülüğüne rağmen mensûbu olduğu teşkilatlara giremeyenler var! Girmek istese, "ithal demokrasi ucûbesi" sayesinde dokunulmaz ve güç yetmez edilen kudret tarafından kabul edilmiyorlar!


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 18.208.159.25
Tarih: 20 -10-2019 08- 54