Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa
BIÇAK KEMİĞE, BOMBA BOŞ DAĞLARA!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cuma, 19 Ağustos 2011 00:44

BIÇAK KEMİĞE, BOMBA BOŞ DAĞLARA!...

Kocaman kocaman adamlar, mahallede kovboyculuk oynuyorlar! Hani çocuklar Amerikan kovboy filmlerinin etkisiyle oyuncak tabancalarla saklanır, siper alır, pusu atar ve birden çıkarak; "Öl! Öl! Ölll!" yaparlar ya! Ne öldüren öldürebilir, ne de öldürülen biraz şirretse ölür!

Bir kaç gün önce bir PKK'lı itirafçı, yapılacakları söylemişti! Mayın patlatacaklarını, adam kaçırarak askeri peşlerine kırsala çektikten sonra saldıracaklarını söylemişti! Allah'tan Ağrı Dağı'na, Valinin de katılacağı turistik gezi, bu itiraf üzerine iptal edildi!

 
SÖZÜMÜZ ORTAYA!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Perşembe, 18 Ağustos 2011 12:24

SÖZÜMÜZ ORTAYA!...

Millete başsağlığı dilemekten utanır olduk! Şehitlerimize rahmet ailelerine sabır dilerken ortaya bir iki sözümüz olsun!

Sayın Başbakan! Sayın Gül ve AKP Kurmayları'nın tamamı! Canımızın tarifsiz yandığını fark edin ve Allah rızası için bir kere de bize kulak verin! Bu memlekette, içerde demokrasi dışarda diplomasiyle maskelenen korkaklığın ayıbı yok! Korkanlar, cesûrların desteğini aldığında mes'ele hallolur! Tarihte de hep böyle oldu! Allahınızı severseniz bir kere de bizi duyun!

 
HALÛK'A GÜÇLÜ VEDÂ...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 17 Ağustos 2011 11:38

HALÛK'A GÜÇLÜ VEDÂ...

"İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi raciûn."

Güne ısrarla çalan telefonum ve "Gardaş! Halûk'u kaybettik!" haberiyle uyandım!

Artık kanıksadığımız, lezzetine alıştığımız, her fâninin tadacağı ölüm lezzetini tatmadan bilecek kadar alıştığımız bir haber!

Duydum! Saat 09.30'dan beri boş boş bakıyorum...

 
SORULASI SORULAR
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 16 Ağustos 2011 12:07

SORULASI SORULAR!

Tarih, böyle yaşandı, böyle yazıldı!

Canımızı acıtan olayları bizzat yaşadığımız için zaman geçmez gibi görünüyor ama zaman -hem de çok sür'atle- geçiyor, ömürler bitiyor, olanlar oluyor, tarih te kaydediyor!

Yetmiş yıllık insan ömrünün; anlayarak, anlaşılarak yaşanan elli yılı, sona yaklaşıldıkça kısalığının fark edildiği bitmez zannedilen bir zaman! Oysa tarihe göre yetmiş yıllar, yüz yıllar saniye mesâbesinde bile değil!

Yaşayan kuşak; sorgulayan, araştıran, sebep-sonuç ilişkisini sağlam kuran bir kuşaksa o zaman diliminde üretim vardır, üretimi paylaşım vardır, huzûr vardır, âsâyiş vardır. Yoksa yaşadığımız zaman diliminde olduğu gibi; üretmeden, üretip satmadan, paradan para kazanmak gibi aslâ âdil olmayan, paylaşımın esâmisi okunmayan, sosyal sınıflar arasındaki korkunç açılım ve sosyal patlama noktasına gelen gerginlikler olur!

Reçete aslında bir tek sorunun cevabında saklı! Tabi önce o tek soruyu soran, sorgulayanların olması lâzım ve "Neden?" sorusunun, kulakları patlatacak tonlamayla sorulması lazım!

 
SÖYLENMEK KOLAY, SÖYLEMEK ÇETİN!..
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 15 Ağustos 2011 07:48

SÖYLENMEK KOLAY, SÖYLEMEK ÇETİN!..

Şükr'olsun! Dokunmanın ibâdetten sayıldığı, Dünya Lideri, BOP Eş Başkanı, her türlü milliyetçiliğe karşı, millî kimliksiz Türkiyeli bir Başbakanımız ve sâyelerinde "istikrâr ve huzûr" var!

İkişer-üçer şehît, artık haber bile değil! Devlete, Hükümete; "Meşenin dalları nerenize ... ?" Veya "Has..tirin!" iltifatlarının, "Vergimizi toplayacak, Ankara'ya vermeyeceğiz! Ankara ayrıca bölgeye maddî yardım yapacak!" haraç talebinin açıkça söylendiği "İleri Demokratik" bir ortamdayız!

Bu huzûrlu ve istikrârlı günler, hangi zamanla kıyaslanır; "Birinci 12 Eylül" öncesiyle! Anarşi ve öğrenci olayları söz konusu edilir ve insafsızca kıyaslanır!

 


Sayfa 452 / 464

AYNA

ÖZÜMDEN

Dönenlerle, değişenlerle yola çıkanlar bilmelidirlerki çevrelerindeki kalabalığın tamamı, dönmeğe ve gelişmeye çok müsait mazlum-cesurlardır!...

Millet olarak şunu kesinlikle bilmek durumundayız; Allah korusun kaybedersek te, kazanırsak ta duruşumuzdan kaynaklı olacaktır...

Korkana saldırılır... Ama cesur ve vakur durandan sadece korkulur!...

Yüzlerce yıl çocuklarını; "Sus! Türkler geliyor!" diye susturanlardan ancak mazlum-cesurlar korkarlar ve onların korkuları yüzünden de yüzyılların korkakları, bize saldırmaktan geri kalmazlar...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.233.220.21
Tarih: 10 -04-2020 02- 07