Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa
BİZ BUNU HAK ETTİK!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazar, 14 Ağustos 2011 04:03

BİZ BUNU HAK ETTİK!

Ne oldu? Ne zaman oldu? Anlayamadık, anlatamadık! Canımızı yaktılar, "Vay!" dedik sessizce! Kan kustuk, kızılcık içtik dedik! Istırap çekip inlemedik! Ses çıkarmadan aşındık! Bütün bunları, doğru diye yaptık!...

Armudun sapıyla, üzümün çöpüyle işimiz olmaz dedik. Teşkilatımız diri, partimiz iri kalsın gerisi önemsiz dedik! Yaydan çıkmış oktuk! Meydan meydan söylenecek söz, yüreklerde köz olmalıydık! Sönmemeliydik! Söndürülmek ve söndürmek isteyenlere izin vermemeliydik!...

 
"SONSUZ" VE "SOYSUZ"LAR ...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 13 Ağustos 2011 13:27

   SONSUZ" VE "SOYSUZ"LAR ...

Her insanın karakteriyle düz orantılı bir üslûpla sevdiklerine sitemleri olur! Yine her insanın karakterini de gösteren hakaretleri, tenkitleri olur!

Bazen "soysuz" denir kızılanlara! Bazen "sonsuz" denilir sitem edilenlere!

"Sonsuz" da iyi değil amma "soysuz" kadar kötü de değil hâşâ... "Sonsuz" ve "soysuz"ların hükümrân olduğu yerde, merhâmetin esâmisi okunmaz! Evlâdı olmayanlar içindir "sonsuz" sıfatı ve evlat sevgisini tatmayanın, evlât acısını anlayabilmesi tabi ki mümkün değildir!

 
ZAMANSIZ VE GEREKSİZ MÜNAKAŞALAR...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cuma, 12 Ağustos 2011 06:40

ZAMANSIZ VE GEREKSİZ MÜNAKAŞALAR...

Ey vaaaah ki ey vaaah!

Adamlar; bütün gayr-ı milliliklerine rağmen, bütün mürâiliklerine rağmen, bütün "Haçlı Müslüman"lıklarına rağmen itibarlarını artırarak piyasadalar! Bütün işbirlikçiliklerine, BOP Eş Başkanlığı'na rağmen iki kişiden birinin oyunu alıyorlar, yarın seçim olsa daha fazlasını alacak gibi görünüyorlar!

 
GELECEĞİM
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Ağustos 2011 23:19

Sevgili Ömer Faruk Beyceoğlu'nun "Geleceğim" şiirine nazire olarak...

GELECEĞİM

Aklımda fikrimde bir tek sen varken

Yola çıkacağım yolcudan erken

Ha bugün, ha yarın yol biter derken

Gelemezsem sana bil öleceğim,

Eğer bekliyorsan, ben geleceğim...

 
EŞEK, MODULLAMADAN GİTMEZ!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 10 Ağustos 2011 15:10

EŞEK, MODULLAMADAN GİTMEZ!...

Müşavir ve müşaverenin ne olduğunu veya yol arkadaşının veya kader paylaşımının, ülkü paylaşımının yani ülküdaşlığın ne olduğunu veya "Her şey Allah rızâsı için" inancı gereğinin nasıl ortaya koyulduğunu çok güzel anlattığı için bir kıssayı, bir daha paylaşmak istiyoruz.

Kıssamızda; Osmanlı'nın neden başarılı olduğu, sonra neden başarısız olduğu, sonra Osmanlı'nın çöküş nedenleri ve sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin destansı kuruluşunun, Türk milletinin mucizevî dirilişinin; cebren ve hîle ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersânelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş; bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahîm olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyânet içinde olmasına rağmen, hatta bu iktidâr sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlîlerin siyâsi emelleriyle tevhît ediyor olmalarına rağmen; millet, fakr ü zarûret içinde harap ve bîtap düşmüş olmasına rağmen "Yedi Düvel" adlı Haçlı'ya karşı kazanılan zaferin hikâye ve şifresi saklıdır.

 


Sayfa 453 / 464

AYNA

ÖZÜMDEN

Oysa biz, birbirimize mukaddeslerimize çok bağlıydık! Biz; vatan, millet, devlet, bayrak uğruna şehitliği ulaşılabilecek en büyük ikbâl bellemiş ve bilmiştik! Ne savaştan kaçtık, ne kaçanı kovaladık; ne de kaçanları, meydanı terk edenleri kimselere söylemedik bile! Yanlış yaptık!...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.233.220.21
Tarih: 10 -04-2020 01- 11