Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa
SALÂT, UYKUDAN HAYIRLIDIR!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 09 Ağustos 2011 07:17

SALÂT, UYKUDAN HAYIRLIDIR!

"Şu bir gerçek ki, Allah ve melekleri, o Peygamber'e destek verirler/onun şanını yüceltirler. Ey inananlar! Siz de ona destek olun/onun şanını yüceltin ve ona içtenlikle selam verin." (Ahzâp-56)

Emevilik dirildi! Ûlemâyı, susturdular! Susturamadıklarını, yok farz ettiler! Susturamadıklarını, sayısız televizyonlarında-gazetelerinde, sayısız cemaat-tarikat-mezhep evlerinde, arkadan arkaya bühtânlarla, iftirâlarla karaladılar!

Yapılanları, edilenleri; Allah rızası için doğru yapılmayanları, Emevîlerin yetmiş yıl camilerde hutbelerde Hz.Ali(r.a.)'ye, Ehl-i Beyt'e saldırmalarına benzettim! Ramazan girdi gireli bu düşünceyi atamadım aklımdan!

Emevîlerin ilk Halifesi Muâviye! Muâviye, Ebu Süfyân'ın oğlu ve Hind'den olma! Hind, Hz. Hamza'yı şehit edip ciğerini sökerek yiyen kadın!...

 
SAHÛR DEDİ-KODUM!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 06 Ağustos 2011 01:27

SAHÛR DEDİ-KODUM!...

Aklım, kırk parça! Fikrim, kırka bölünmüş! Gönlüm, kırk ayrı yerde kırk yiğitle bir arada! Öfkem, kırka bölünmüş olmasına rağmen her bir parçası kırk kere öfkeli! Dostlar, ayrı yerlerden, kıymetli gönüldaşlarımdan "İftar dâveti" var ve ben katılmıyorum!

Öfkeme kırk kere yenik öfkem yüzüden fikrim, kırk parça; gönlüm, kırk ayrı yerde kırkar yiğitle bir arada! Kırk dileğimi bir edip, kırk duamı, kırk rüzgârla göndererek teselli buluyorum!...

 
İFTÂR BEDDUÂSI!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 02 Ağustos 2011 22:53

İFTÂR BEDDUÂSI!...

Açılım-Saçılım adlarıyla "İleri Demokrasi" yolunda, ciddi mesafeler alındı! Biz de olanları, dişimizi sıkarak, öfkeden dilimiz tutularak seyrettik! Erkeksen seyretme! İtiraz edenin sesini keser İleri Demokrasi!

 
ERDOĞAN'I NEDEN SEVMİYORUM?
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 02 Ağustos 2011 04:12

   ERDOĞAN'I NEDEN SEVMİYORUM?

Eskiler; "Dilin kemiği yok." derlerdi. Boşboğazların düşünmeden sarf ettikleri sözler karşısında, sözle savunmanın en kolay yolu, bu olduğu için galiba!

Çıldır/t/an teknoloji ve teknolojik üretim "sanalağ" sayesinde artık elin de kemiği yok! Eskileri rahatsız eden boşboğazlar, ulu orta sarf ettikleri sözlerle gönülleri incitirlerken şimdi sanalağ sayesinde, "kemiksiz el" sahibi boş adamlar, klavyeleriyle gönülleri târ u mâr ediyorlar!

 
MİLLET MUHTIRASI...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 01 Ağustos 2011 23:00

MİLLET MUHTIRASI...

Türk'üm, elhamdülillâh. "Göklerin ve yerin yaratılmasıyla dillerinizin ve renklerinizin farklı olması da O'nun ayetlerindendir." (Rûm-22) âyetinde; ayrı dilden, ayrı renkten yaratıldığıma işâret ediliyor. Türk yaratılışıma ve aklımın îmanıyla İslâm'la şereflendirilmeme sonsuz kere şükr'ediyorum.

 


Sayfa 454 / 464

AYNA

ÖZÜMDEN

Tarihin her döneminde, milletlerin tamamında milliyetçiler olmuştur ve olacaktır. Tarihte iz bırakmayı başarmış şahsiyetler de hep milliyetçilerden çıkmıştır. Milletler var oldukça milletler mücadelesi devam edecek ve bu mücadelelerden de bayraklaşan milliyetçiler çıkmaya devam edecektir.

Milliyetçilik, sadece imparatorluklarda zararlı bir davranış olarak adlandırılabilir.


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.233.220.21
Tarih: 10 -04-2020 01- 58