Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa
EY BAŞBAKAN! EVİMİZDE VURULDUK!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 05 Eylül 2011 01:04

            EY BAŞBAKAN! EVİMİZDE VURULDUK!

On evde daha şivân koptu! İki şehît, üçü ağır sekiz yaralımız var! Evimizde saldırıyorlar! Bahçemizde top oynarken eşiyle birlikte polisimiz kurşunlanıyor! Evimizde canımızdan emîn değiliz! "Evimizin Evi" tarifli Vatanımızda güvende değiliz! Hiç kimseye ne sitem edecek, ne de lânet okuyacağım! Sadece bir kişiye sesleneceğim!

Sayın Recep Tayyip Erdoğan!

Sayın Başbakan; Berâber yürümedik bu yollarda ama şimdi berâber ve kesinlikle sizden çok daha fazla canımız yanıyor! Fertlerine çok düşkün bir aile reisi olarak, evlât sevgisi bilen bir baba olarak, yakınlarına-yandaşlarına vefâsını kimsenin inkâr edemeyeceği vefâlı biri olarak, cesâretini hiç sorgulamadığım Kasımpaşalı tavrınızın samîmiyetine inanarak size sesleniyorum!

 
SIRADIŞI İZLER...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 03 Eylül 2011 23:43

                         SIRADIŞI İZLER...

İstisnâlar kaideyi bozmaz derler. Bir sıradışı kişiden bahisle ve kuralı bozamadığına da üzülerek günümüzü sorgulayacağım...

Bir müstesnâ insan yaşamış içimizde... II. Abdulhamîd'in Bahriye Nâzırı Hüseyin Avnî Paşa'nın oğlu. Eğitimli, Galatasaray mezunu. Sağlıklı ve bayağı da güçlü. Nüktedân, samîmi, paraya hiç önem vermeyen, haddinden fazla titiz ve bir o kadar da derbeder, babacan ve yardımsever!...

Kimine göre ütopik, kimine göre sosyalist, kurnazlığı akıllılık zanneden çoğunluğa göre de meczûp! Memûriyet, müdürlük ve hamallık dahil her türlü işte çalışmış!

 
İKİNCİ ERGENEKON TÜRKİYE...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Perşembe, 01 Eylül 2011 21:31

İKİNCİ ERGENEKON TÜRKİYE...

Türk'üz. Türk Milleti mensûbuyuz el'hamdü li'llâh.

Millî duygudan yoksun kimliksizler itirâz etseler de Türk yaratılışına şükretmeğe, milleti ve tarihi ile övünmeğe her Türk'ün hakkı vardır. Tarihte bu büyük milletin gözleri önünde nice dev medeniyetler doğmuş, büyümüş, gelişmiş, batmış, tarihin hâfızâ çöplüğüne terk edilmiş ve olanları Türk Milleti izlemiştir!

Tarihte hep devletli olan, esâreti hiç yaşamamış, defalarca uzun süreli imparatorluklar kurmuş Türk Milleti'nden korkanların, Osmanlı'nın çöküşünde bütün kinleri depreşmişti!

 
YASLI, YARALI BAYRAMLAR!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 30 Ağustos 2011 21:07

 

YASLI, YARALI BAYRAMLAR!...

"Artık ne sefer var, ne zafer tâlibiyim,

  Madem ki şu hür ülkelerin sahibiyim.

  Lâkin, bana söyleyin çocuklar:

  Kendi yurdumda neden böyle misâfir gibiyim?" diye kendine sitem eden Arif Nihat Asya, bugünleri görseydi, yaşamaya utanmaz mıydı?

 
ŞEFFÂF SIRDAŞLIK!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazar, 28 Ağustos 2011 17:51

ŞEFFÂF SIRDAŞLIK!...

Sır saklayamıyoruz! Sırrımız kalmadı! Maymun vâri kıçımız açık ve bir başka kıçı açıktan nereye kaçacağımızı bilmiyoruz! En acısı, Türk'ün teamülünde kaçmak yok! Kaçmayı bilmeyen bir milletin devletine, kaçmak için idman yaptırıyorlar! Olmuyor!

"Tele teknik röntgenciler" işi abarttılar! Rüşvetle mücâdele amaçlı tapu dairelerine, gümrüklere, emniyetin ahlâk bürolarında gizli kameralarla teknik takipler yapılırdı! Bu teknik takipler sâyesinde; ahlâksızlığın boyu aştığı Emniyetin Ahlâk Bürolarında, kaçakçılığın engellenmesi için var olan kaçakçılığın boyu aşarak meşrûlaştığı Gümrüklerde, taşınmaz mal varlığımızın en büyük güvencesi Tapu dairelerindeki yolsuzlukların, ahlâksızlıkların, rüşvetin önlenebilmesi için heveslere kapılmıştık! Ama Hukuk, o gizli çekimlerin özel hayata müdâhele olduğundan hareketle yolsuzluk yapanları, rüşvet alan-verenleri, ahlâk bürolarındaki ahlâksızları korumaya almıştı!

 


Sayfa 455 / 470

AYNA

ÖZÜMDEN

Oysa biz, birbirimize mukaddeslerimize çok bağlıydık! Biz; vatan, millet, devlet, bayrak uğruna şehitliği ulaşılabilecek en büyük ikbâl bellemiş ve bilmiştik! Ne savaştan kaçtık, ne kaçanı kovaladık; ne de kaçanları, meydanı terk edenleri kimselere söylemedik bile! Yanlış yaptık!...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.236.97.49
Tarih: 06 -07-2020 04- 09