Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE ALLAH BETERİNDEN KORUSUN...
ALLAH BETERİNDEN KORUSUN...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 03 Nisan 2019 09:13

Debisi yüksek, akıntılı bir nehirde; "Allah beterinden korusun!" diye diye akıp giden bir kesik başı gören derviş; "Daha beteri de mi varmış?" diye düşünmeğe niyetliyken akıntılı su, kesik başı bir kayaya çarparak parçalar ve derviş içinden; "Eyvallah!" diye söylenerek yoluna devam eder.
Uyandığımda yeni güne; "Allah beterinden korusun." niyazımla başladım!
Başbakanken; bakanlardan, "Kulağından tutar kapının önüne koyarım." diye bahseden; Cumhurbaşkanı iken Başbakanı kulağından tutup kapının önüne koyan Recep Tayyip Erdoğan'ı unutarak 66. ad günüme AKP'siz başlamak niyazımı çok samimiyetle yapmış olmalıyım ki, Allah duamı kabul etti ve 1 Nisan'dan beridir AKP'siz bir Türkiyedeyim ama aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkan olduğu bir Türkiye'deyim.
Hâlâ; "Allah beterinden korusun." diye söyleniyorum çünkü RTE'nin kendi getirdiği sistemle edindiği yetkilerle o makamda meselâ Bahçeli'yi veya Kılıçdaroğlu'nu düşünmekten bile korkuyorum!
Balık baştan kokar derler ya..
Önce YSK, "AA bizim müşterimiz değil. Verileri bizden almıyor." diye AA'nı suçlu ilan etti ve veriler kesildi.
Şimdi bazı Hükumet mensupları YSK'yı suçlamaya başladı! Hatta suçlu YSK görevlileri hakkında gereğini hemen yapacaklarını da söylediler! Allah beterinden korusun!
"Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek" gibi olacak ama hâlâ ümitvarım. Bir Yargıtay Başsavcısının çıkması ihtimali ile teselli arıyorum kendime! Yargıtay Başsavcısının da Adalet Bakanına bağlı olduğunu hatırlayınca ümidim sekteye uğruyor!
31 Aralık itibarı ile pataes-soğan Tanzim Satış Çadırları lağvedildi! Elektriğe % 33 veya daha fazla zam duyuruldu.
Sabah kahvaltısında yenilen yatak odası takımları, öğlen yenilen yemek odası ve oturma odası takımları, akşam yenilen yatak odası takımlarındaki ve beyaz eşyalardaki % 50'ye varan kredi kartı indirimleri de 31 Mart itibarı ile kaldırıldı!
Sağanak gibi, hatta dolu gibi bir zam furyası bekleyişindeyim.
Ve hayatımda ilk defa Milletime kızarak; "İnşallah daha beter olun." diye beddua ediyorum! Dünya nüfusunun neredeyse yarısı olan, Rusya başta olmak kaydıyla BRICS ÜLKELERİ'nin uyguladığı MEM'nin sahibi bir partiyi görmezden gelerek benim haklarıma da mani oldukları için, sandığa giden; AKP veya muhaliflere oy veren herkese acayip kızgınım!
Kutadgu Bilig'den; "Beğ kelimesi bilgi kelimesi ile ilgilidir; bilgi'nin "l"si giderse big/beg adı kalır. Beğ çok akıllı olmalı ve aklının kıymetini bilmelidir. Bilgili insanın düşmanı çok olur, ansızın bir iftiraya uğramaması için beğin bilgili, akıllı ve uyanık olması lazımdır. Adının iyiye çıkması ve boyanın tutması için iyi tavır ve hareketle binlerce fazilet lazımdır. Aslında insanoğlunun menşei büyüktür. Soyu iyiyse insan iyi olarak doğar ve iyi olduğu için başköşeye geçer." şeklindeki "İYİ BİR BEĞ NASIL OLMALI" bölümü hatırlayınca elimde olmayarak korkuyor ve "Allah beterinden korusun" diye içime haykırarak duâ ediyorum.
Seçilmiş Partili Cumhurbaşkanı'nın, Bahçelinin olağanüstü destek ve gayretleri ile seçim kazanmış olmasına rağmen yaptığı "Balkon Konuşması"nda sadece eşleri ile balkonda yalnız bırakılışını da bu zam sağanağı ve dolusu geçmeden hiç aklımdan çıkarmayacağım!
Atalar; "Tarih tekerrürden ibarettir" demişler. Mehmet Akif; "İbret alınsaydı tekerrür mü ederdi?" diye sorgulamış; Abdulhamit han; "Tarih değil, aptallıklar tekerrür eder." diye ahkâm kesmişlerdi. Şimdi hangisi gerçekleşecek diye beklerken inşallah Abdulhamit Ha'ın öngörüsü gerçekleşmez diye umud ederek; "Allah beterinden korusun." diye de sessizce niyaz ediyorum.
Bütün bu olumsuzlıklara ve endişelerime rağmen gönlümün "Devletçi" tarafı; Putin'in bile hemen her ay bir danışmanı vasıtasıyla ziyaret ettiğini bildiğim Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca'ya müracaatını, şiddetle ve çok samimi olarak öneriyorum.
Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in; "Söz dinlemeyenin sözü dinlenmez."öngörüsünü de hatırlatarak, dünya insanlığına yön verecek kapasitedeki MEM ve  SOSYAL DEVLET-MİLLİ DEVLET Projelerinden istifade ile hem milleti, hem de kendisi ve ailesini koruyabilme yollarını varsa kullanabilmesi adına Sayın Partili Cumhurbaşkanı'na acilen Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca'ya müracaatlarını önereceğim.
Bu önerimi; "Bin bilsen de bir bilene danış" Şeklindeki Türk Atasözü ile pekiştirmeği deneyeceğim. Bunu yapmaya beni gönlümün 'devletçi' tarafı icbâr ediyor.
Bizden söylemesi; sözümüzü duyup duymamak, duyup kale alıp almamak elbette Seçilmiş Partili Cumhurbaşkanı'nın kendi bilecekleri iş...
"Allah beterinden korusun."
"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ TÜRK'ÜM DEMEYEN." Vesselâm.
Selâm, sevgi, duâ..
Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Tarihin her döneminde, milletlerin tamamında milliyetçiler olmuştur ve olacaktır. Tarihte iz bırakmayı başarmış şahsiyetler de hep milliyetçilerden çıkmıştır. Milletler var oldukça milletler mücadelesi devam edecek ve bu mücadelelerden de bayraklaşan milliyetçiler çıkmaya devam edecektir.

Milliyetçilik, sadece imparatorluklarda zararlı bir davranış olarak adlandırılabilir.


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 18.208.159.25
Tarih: 20 -10-2019 08- 54