Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE BİR BİLENE DANIŞMAK...
BİR BİLENE DANIŞMAK...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 08 Haziran 2019 06:11

Lütfen kulak verir misiniz?

Okur musunuz lütfen?
Bizim de söyleyecek sözlerimiz var.
Türkiye'de zorla yenilenen ve 15 gün sonra tekrarlanacak olan bie Belediye başkanlığı seçimi izleyeceğiz.
Bu seçim dolayısıyla bizim de Ordu'lulara, Giresun'lulara, Trabzon'lulara, Büyük Urfa'lılara ve 1000ali Yıldırım deyimiyle Küçük Urfa'lılara, Kostantinapollülere, 16 milyon nüfus içerisinde kalmayı başran varsa İstanbul'lulara söyleyecek sözlerimiz var:
İstanbul'un 39 ilçesinde sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oy kullanılacak.
Seçime 13 siysi parti katılacak olmasına rağmen seçim Cumhur İttifakı adayı 1000ali Yıldırım ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu arasında geçecek.
Türkiyenin neresinden bakılırsa bakılsın görülen fotoğraf bu.
Gerçek ve görülen fotoğraf bu olmasına rağmen her iki ittifakın da yetkilileri yani tepe noktaları, bazı konularda bütün ülkeyi aydınlatma zorundalar!
Mesela Millet İttifakının ve CeHaPe'nin Genel Merkez yetkilileri; Ekrem İmamoğlu'nun Kardeniz mitinglerinin; Cumhur İttifakının da Özellikle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı'nın Meclis başkanı ve istanbul adayı 1000ali Yıldırım'ın neden Urfa ve Güneydoğu'da seçim mitingi yaptıklarını açıklamaları gerekir.
Seçmenlerin 23 Haziran'da ne seçeceklerini ve seçtiklerinin yetki ve görevlerini açıklamaları da gerekir.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı'nın; "Kaybedersek dağılız!" endişesini sebepleriyle açıklamasını şahsen çok isterim.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başkenti Ankara ve Ankara Büyükşehir Belediyesini Hükumet AKP kaybetti, neden dağılmadılar?
Mesela AKP Kurmaylarından Bülent Arınç'ın Belediye başkanıyken İ. Melih Gökçekin 100 yolsuzluğunu açıklayacağı vadi ne oldu? Artık belediye başkanı da olmayan Melih Gökçek'in yolsuzlukalrını açıklamaması için nasıl bir engel var, bilmek hakkımız değil mi?
Tonton Turgut Özal'la başlayan vesqayeti TSK'dan alarak tekke ve zaviyelere devretme operasyonu sonunda Ordumuzun hali ortada.
FETÖ yerine konuşlanan yeni tekke ve zaviyelerin pervasızlıkları da ortada!
Karargahını taşıyarak İstanbul'a mitil attığını söyleyen Bahçeli ve ekibinin ne anlama geldiğini anlayamadığımız söylemleri de ortada!
Seçime mi, savaşa mı giriyoruz? Bilmek hakkımız değil mi?
Mansur Yavaş'ın bir mesleki meselesini aylarca gündem eden AKP ve kurmayları; Binali Yıldırım'ın İETT'de bürokratken yolsuzluktan açığa alındığını neden görmezden gelir ve seslendirilmesine izin vermezler?
Türkiye'nin her vilayetinden, mevcut nüfuslarından daha fazlasının metropollerde, özellikle de İstanbul'da ikamet ettiği gerçeğinden hareketle İstabul'daki Sivaslıların, Erzurumluların, Erzincanlıların, Karslıların varlığı inkâr mı edilecek?
Biz de hemşericilik yapmak hakkımızı kullanamayacak mıyız?
Malesef yerleşmiş bir galat-ı meşhuru İstanbul ve Anadolu Takımları şeklindeki mantıktan uzak yaklaşımı; İstanbul ve >Anadolu siyaseti şekline dönüştürmek üzereyiz!
Şahsen bu konuda ciddi endişelerim var.
Tonton Özal'lı ANAP döneminde başlayan siyaseti Anadolulaştırma operasyonu ile bir Erzincanı Tanımıştık. 2007'de kaybettiğimiz Rahmetli Yıldırım Akbulut. İkinci Erzincanlı ile de Recep Tayyip Erdoğan sayesinde tanıştık. Mecburen ikisini mukayese edeceğim.
Başbakan Akbulut'un bir Avrupa seyahatinde, Avrupada ikamet eden bizim gazeteci pozuntuları; "Yabancı dil bilmeyen ilk başbakansınız." diye soru mahiyetli bir cümle kullanırlar. Rahmetli Yıldırım Bey'in; "Ben Türkiye Başbakanıyım. Beni anlamak isteyen ya Türkçe öğrenecek ya da içinizden birilerini tercüman olarak kiralayarak görevlendirecek." diye bir cevapla gönlümüzü ihya etmişti. RTE'nin Erzincanlısı ise Urfa'da; "Burada Büyük Urfa'dayım. Küçük Urfa da var, o da İstanbul'da..." dedi. İki Erzincanlı arasındaki fark bu kadar açık.
Urfa ve Urfalılarla asla bir meselem yok hatta çok samimi Urfalı Dostlarım var ama İstanbul siyasetini, dolayısıyla Türkiye seçmenini Karadeniz ile Güneydoğu arasında med-cezirlere vesile olacak söylemlere hapsetmek çok ama çok tehlikelidir.
İmralı'daki Bebek katilinin dünyanın en büyük Kürt şehri İstanbuldur sözünü teyit eder mahiyette söz ve söylemlerle milli bütünlüğe zarar verilir; millet hiç istenmeyen bir şekilde ötekileştirilmeye, kutuplaşmaya icbar edilir!
Şahsen bu gelişmeyi izleyerek, gözlemleyerek çok rahatsız olanlardanım.
Çok acilen hem İmamoğlu, hem 1000ali Yıldırım, istanbu'a konuşlanarak İstanbulun devasa meseleleriyle ilgili projelerini anlatmak zorundalar.
Bu; "Bütün İstanbulluları seveceğim." veya "İstanbul bizim sevdamızdır." gibi basma-kalıp boş sloganlarla olmaz.
Meselâ Ekrem İmamolu'na sür'atle BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca ile veya BTP Adayı Selim KOTİL ile acilen irtibata geçmelerini öneririm. Haydar Hoca aynı zamanda hem Trabzonlu Akçaabatlı yani hemşerileridir ve aynı zamanda "Türk oğlu Türk'üm" diye kükreyen tek siyasi önderdir.
BRICS Ülkelerini, Rusya'yı kısa sürede zıplatarak 10 dolar olan asgari mücreti 2000 dolara çıkaran mucize sistemi dinlemelerini, öğrenmek için gerekirse ders almalarını şiddetle öneririm.
Veya Haydar Hoca'dan İstanbul'a hizmet üretebilmek için ehil bürokratlar istemesini öneririm.
Bu görüşme ile ufkunun çok açılacağına, İstanbul'a, Türk sanayisi ve ekonomisine çok kalıcı ve katkıcı projeler üreteceklerine adım gibi eminim...
Yoksa havanda su döverek veya akıntıya kürek çekerek milletin önüne getirilmiş olan bir muhteşem şansı heba ederler; yazıktır, günahtır, vebaldir.
Bin bilsen de bir bilene danışmak yüksek ahlak gereğidir.
"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ TÜRK'ÜM DEMEYEN."
Selâm, sevgi, duâ...
Mustafa ASLAN
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Ömrünü bir siyasi parti mensûbu olarak yaşayanlar var! Son yıllarda mensûbu olmakla hep iftihâr eden, kimliğinden önce telâffuz edilen fikrî adına, ülkücülüğüne rağmen mensûbu olduğu teşkilatlara giremeyenler var! Girmek istese, "ithal demokrasi ucûbesi" sayesinde dokunulmaz ve güç yetmez edilen kudret tarafından kabul edilmiyorlar!


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 18.204.2.53
Tarih: 21 -09-2019 22- 09