Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE MİLLİ BİRLİK ÖNERİM...
MİLLİ BİRLİK ÖNERİM...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 06 Temmuz 2019 03:28

1960'lı yıllarda ve 1970'li yılların başlarında 16-17 yaşlarında çocuk irisi gençlerin "Evden Kaçma" gibi bir baş-kaldırıları vardı.
Aile çatısının koruyuculuğu ve desteği olmadan; Babanın koruyuculuğu ve desteği olmadan hayatı tek başına göğüsleme cesareti idi bu biliyorum.
Gerçekten büyük cesaret olduğunu ve bildiğim bütün bu cesurlartın tamamına yakınının ziyan olduğunu da biliyorum!
Muhtıralar ve darbelerle cezaevlerine doldurulan ülkücüler ve devrimcilerin yakınına düşen bazıları, belki ziyan olmaktan kurtuldular ama geçmişleri yakalarını bırakmadığı için iki yakaları bir araya gelmedi malesef...
Demokrasi meskeli baskıcı ve darbeci hükumetler, sert yönetimleriyle milletin bazı gerçekleriyle yüzleşmesini sağladı!
Ülkücü ve devrimcilerin tanışmalarını sağladı...
Şimdi bazı algı özürlüler aldıkları sandık sonuçlarını başarıdan sayarken bir yerlerden oy devşirdiklerini zannederek de övünüyorlar ki yanılıyorlar!
Eğer İstanbul'da Ülkücüyüm diyen biri CHP Adayına oy vermiş ve bunu saklamaya gerek görmemişse, bu ne CHP'nin, ne de adayın başarısı değildir. Yakın geçmişte "karıştır-barıştır" baskıcılığı ile bilmeden millete acayip bir iyilik yapmış olan Netekim General ve avanesinin sayesindedir.
Mesela bizim kuşak; yürüyüşünden bile kişinin hangi fikre mensup olduğunu tanıyabilme melekesi kazanmıştık.
Ekrem İmamoğlu'nun bütün mitinglerde havada olan sağ yumruğu, beni hep 12 Eylül öncesine götürürdü ve tarifsiz bir keyif alırdım.
Hatta bir gün kafede haberleri izlerken İmamoğlu'nun ceketini çıkarıp sağ yumruğunu havaya kaldırması üzerine yanımdakilere; "Bu adamın komünist hatta solcu olmadığına yemin edebilirim." demiştim ki seçim sonrası ailesi ortaya çıkınca belli de oldu...
Yanız bu İstanbul seçiminin beni ürküten tek tarafı ise sanki zorlamayla bir Karadenizliler ve ötekiler kavramı pompalandı, endişelendim. Yeri gelmişken fazla geç kalmadan bu konuda uyarı görevimi yapmak isterim.
Karadenizden kadim ve çok kıymetli dostlarımız var. Bu endişemi onlarla da paylaştım ve itiraz edilmediği gibi epeycesi endişemi paylaştılar malesef...
TRT ' belgesellerinde I. Dünya Harbi öncesi Dünya Hakim Devletlerinin İstanbul ziyaretleri filmlerini izledim. Tarih tekerrürden ibaret derler ya, benzer ziyaretleri ve abartılı hürmetleri bugün de yaşadığımızı fark ederek bir daha endişelendim.
Bir ülke düşünün ki Seçilmiş-Meşru Cumhurbaşkanı, Hükûmet üyelerine seçim kazanmış belediye başkanlarını "Çalıştırmayın!" talimatı verebiliyor!
Öküz altında buzağı aramayı maharet bellemiş bir kuşak temsilcisi olarak bize de senaryo üzerine senaryo üretmek kalıyor tabi!
Büyük bir çoğunluğu yanıltacak derecede sakin ve olgun bir yeniden seçim yaşadık. Bu Türk milletinin ferasetinin göstergesiydi şahsen çok mutlu oldum.
Taş bitti inşaat paydos ama Büyükşehir Belediye Başkanlarının yetkileri alınmaya, hizmetleri tırpanlanmaya başladı! Millet olarak bütün Türkiyede endişelerin çoğalmasına neden tabi!
Yeni parti kuruluşu açıklanınca Ali Babacan'ın FETÖ'cülüğü ortaya çıktı, soruşturma açılsın istendi olmadı!
Parti kurulduktan ve AKP'den kopuşlar gerçekleştikten sonra nelerin olacağını tahmin için kehânete ihtiyaç yok!
"Tencere dibin kara. Senin ki benden kara!" çekişmelerini şimdiden görür gibiyim.
Ne iş yapacakları hâlâ bilinmeyen YİK Üyelerinin ilk toplantılarında maaşlarına zam yapmaları ve onlardan birinin ki zamma itiraz edenlere "Edepsiz" diyebileen biri bu, İ. Melih GÖKÇEK'in 100 yolsuzluğunu belgeleriyle açıklayacağını söylemiş, hatta İ. Melih'i tehdit etmişti aklımızda. "HUZUR PARTİSİ" Kurulduktan sonra sadece Arınç ile İ. Melih çekişmelerinin bile neleri ortaya çıkaracağını hayal edemiyorum.
Millet siyaseten "Bağırsaklarını 23 Temmuz'da temziledi" Devletin bağırsaklarını temizleme sürecini izleyeceğiz demeye niyetliydim ki 10'dan fazla ABD'li yatırımcının ülkemize geleceği haberini servis ettiler.
Buyursun gelsinler.
Gelecekleri varsa görecekleri de var!
Belki ekmeğe zammı engeller, belki verilen zamların bazılarından vazgeçilir, belki milletin barışmaya hevesiyle daha fazla oynanmaz...
Yeri gelmişken Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş'ın en azından seçim sath-ı mailinde rakipleri konumunda olan BTP Adayları ile süratle irtibata geçerek, ekonomik olarak rahatlayabilecekleri projelerden istifade etmelerini şiddetle öneririm.
Niye mi?
Çünkü BTP, Muhteşem Türk Atatürk'ün; "Baağımsızlık karakterimdir." ,lkesini düstur edinmiş kadrolardan oluşuyor. Çünkü BTP Lideri Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca dünyada dolar hegemonyasını bitirecek olan "Milli parayla ihracat-ithalat Projesi"nin mucidi...
Başta Rusya olmak kaydıyla BRICS Ülkelerinin kısa sürede kendilerini toparlamalarını sağlayan sistemin sahibi Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca ve bizim belediyelerimizin, dolayısıyla ülkemizin menfaatine olan projeleri sakınmayacağından emimim de ondan..
Bizden samimiyetle önermek.
Sözümüz duyulur-duyulmaz, kale alınır-alınmaz hep beraber bekleyerek görürüz.
Cadı kazanına dönüştürülmüş dünya ve Ortadoğu'da, yaklaşan cehennem günlerinden en az zayiatla kurtulmanın yolu birlikten geçiyorsa ki geçiyor, teklifim aynı zamanda Milli Birlik teklifimdir.
Teklifim var ısrarım yok.
"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ TÜRK'ÜM DEMEYEN." Vesselâm..
Selâm, sevgi duâ...
Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Dönenlerle, değişenlerle yola çıkanlar bilmelidirlerki çevrelerindeki kalabalığın tamamı, dönmeğe ve gelişmeye çok müsait mazlum-cesurlardır!...

Millet olarak şunu kesinlikle bilmek durumundayız; Allah korusun kaybedersek te, kazanırsak ta duruşumuzdan kaynaklı olacaktır...

Korkana saldırılır... Ama cesur ve vakur durandan sadece korkulur!...

Yüzlerce yıl çocuklarını; "Sus! Türkler geliyor!" diye susturanlardan ancak mazlum-cesurlar korkarlar ve onların korkuları yüzünden de yüzyılların korkakları, bize saldırmaktan geri kalmazlar...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 18.208.159.25
Tarih: 20 -10-2019 08- 57