Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE İNSANLIĞIN KABUK DEĞİŞİMİ...
İNSANLIĞIN KABUK DEĞİŞİMİ...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 18 Eylül 2019 12:41

Yılanın deri değişmesi, gömlek değiştirmesi gibi acılı ve uzun bir süreçte çağ değişiyoruz.!
Bilindiği gibi sürüngenlerin en sessizi ve tehlikelisi olan yılanlar, daha fazla büyüyebilmek için mevcut derilerini her yıl soyunarak değişirler. Bu acılı ve zor bir süreçtir ve yılan değiştirdiği derisini hemen yer, çünkü çok besleyicidir.
Tabiatı, doğa olaylarını, hayvanları dikkatle izleyen insan yüzlerce-binlerce hatta milyarlarca yıldır tabiatı ve doğa olaylarını kontrole heveslenirlken bilerek veya bilmeyerek doğayı taklit eder.
Yüzlerce yıllık yazılı bilgilerden, kılıçla kalemin mukayesesini duyarak, okuyarak büyüdük. "Kılıçla fethedilen yerlerin kalemle muhafaza edildiği.." ni öğrendik.
Kılıcın yani silahın yıkıcı, kalemin yapıcı otayıcı koruyucu olduğunu öğrendik ve inandık.
Son yüz yılda, ülkemizde ise son on yılda kalemle silaha yer değiştirildiğine şaşırarak tanıklık ediyoruz!
Silahlı, kalleş, insafsız, acımazsız terör örgütü mensuplarının insan hakları savunuculuğunu demokratlık sayarken; bazı yazarları, kalemleriyle saldırdıkları, kalemleriyle yıkıcılık, bölücülük yaptıkları gerekçesiyle cezalandırmaya başladık!
Verilen ceza da traji komik bir ceza!
Ömrünü okuyarak ve yazarak geç,rmiş düayen bir gazeteciye, bir kütüphanede günde iki saat kitap okuma cezası verdik.
Emekli bir köşe yazarı olarak, muharrirliğin kazandırdığı refleksle tedbir almaya başladım. Evimde dipte-köşede sakladığım çizgi roman bavullarını çıkardım. Onların en eskilerinden demetler yapmaya başladım!
Esen yelden nem kaparak, olası böyle bir cezalandırmada o çizgi romanları okuma hazırlığına girdim.
İki yüz yıl önceneryalisti ingilizlere, Taksas'la yani Çelik Blek, Prof. Oklitus ve çocuk Rodi ile; Amerikanın yerlilerine yapılan soykırım hareketlerinde yerlilere Tommiks'le, Konyakçıyla, dr. Oklitusla, Albay braun'la karşı koymaları okuyacağım.
Aslında bilerek ama bilmeden pozlarıyla bana ceza verenleri Amerikan propogandası yaparak cezalandıracağım.
Yılan gibi can acıtan bir süreçte kabuk/gömlek değişircesine çağ değiştiğimizi ifade etmiştim. Becerebildiğimce açmaya çalışayım.
Bir zamanlar, daha doğrusu kısa bir zaman öncesine kadar silahla yapılan başkaldırılara, isyanlara, bölücü kalkışmalara kalemle karşı koyulurdu veya karşı koyulmaya çalışılırdı. Şimdiyse kalemle kıyam başladı! Kalemle bölücülük başladı! Kalemle yapılmaya çalışılan kalkışmalara silahla tedbir alınmaya başladı!
Dğru mu, yanlış mı sonra ve istediğimiz kadar tartışalım ama suç aleti silah, savunma mekanizmasına; savunma muhafaza argümanı kalem suç aleti olarak muamele görmeğe başladı!
Hayatımın büyük bir çoğunluğunda tek silahım olam kurşun kalemimin onuru rencide oldu. Canı acıdı ve gayrı ihtiyari kendini korumak üzere ucunu sivriltti!
Kalemim ve dilim yani üslubum zaten sivriydi ama yetersiz görüp iyice sivrilterek pusuya yattım.
Ola ki günü ve zamanı gelirse dokunduğum yeri çok acıtmaya kararlıyım!
Yüzlerce hatta binlerce yıldır kalemleriyle yazdıklarıyla yaşayan ve öldürülemeyen, düşüncelerini söyleyen kalem savaşçıları arasına girebilmek için yakaladığım ilk yarıktan sızmaya çalışıyorum.
İşim zor biliyorum ama madem ki elimde kalemim var ve kalemimi de gereğinden fazla sivrilttim; dokunduğum yere batacak, dokunduğum canı axcıtacak ve en azından onların şikayetlenmleri sayesinde istediğim safta yer alabileceğime inanıyorum.
Olaylar durulmuyor, kimse de evimde ve devamlı elimde oynayıp durduğum kalemimin farkında değil!
Aleyhimde gibi görünse de aslında çok lehime olan bir davranış bu bilmeden bana ve benim gibilere iyilik ediyorlar kılıçlılar!
Bilmeyerek bize iyilik eden o eli kılıçlılara ben, bilerek bir iyilik yaparak demek isterim ki; eğer sizin yaptıklarınızı biz yazmazsak, ömrünüzü tamamladığınız yani toprakla buluştuğunuz gün unutulmaya mahkumsunuz!
O yüzden kalemle, kalem sahipleriyle uğraşmaktan süratle vazgeçin.
Biz eli kalemliler -tamam- muhalif karakterleriz ama doğruyu düşmanımız da yapsa yazmak gibi bir meslekiş ve vicdani alışkanlığımız var.
Bizi tahkir ve taciz etmeyin ki, sizin yaptığınız -varsa- doğruları da yazarak tarihe şerh düşelim.
Arz edebildim mi bilmem.
"Nûn! Yemin olsun kaleme ve yazanların satır satır yazdıklarına." (Kalem-1)
"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ, TÜRK'ÜM DEMEYEN." Vesselâm..
Selâm, sevgi, duâ...
Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

ABD'den korkanlardan tiksiniyorum. ABD'ye olan milli öfkeyi yok etmeye çalışan, benim devletimden maaşlı, ABD ricalinden iğreniyorum. Onlara yaptıklarımı hayalimde de olsa anlatmaya da edebim izin vermiyor!..


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.231.220.225
Tarih: 31 -05-2020 20- 04