Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE %50+1 KURALI....
%50+1 KURALI....
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 02 Ekim 2019 03:29

"Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken 50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclis’e getirebiliriz demek bir daha o oy oranına ulaşamam, oranı düşürelim, yeniden seçilebileyim demektir." (Sosyal Medyadan alıntı)
Hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun.
Macun, tüpten çıktı!
Aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor artık.
Sevinmiyorum dersem yalan olur çünkü artık tahammül sınırları zorlanmaya başlandı!
KHK'lerle cezalandırmalar, yasalar ve yasaklarla tahakkümler, kişisel alanlara bile müdaheleler artık milletin sabrını zorlamaya başladı!
Abdulhak Hamit; "Türk milleti söylemez, söylenir." demişti yaklaşık yüz yıl önce ve milletin içinde olan biri olarak artık milletin sadece söylenmeyle yetinmeyip sosyal medyanın tanıdığı imkânlarla gözünü karartıp söylediğini hemen her gün onlarca kere görüyorum.
Benim gördüklerimi elbette Sayın Cumhurbaşkanı adına basını ve sosyal medyayı takip edenler de görüyor olmalılar ki, artık %50+1 çantada keklik değil anlaşıldı!
Tamamen muhalefetsiz olmalarına rağmen %50+1 şanslarını kaybettiklerini anlayan Seçilmiş Partili Cumhurbaşkanı; %50+1 kuralını tartışmaya açarak Meclise getirmek Muhalefetin işidir diyerek beyaz bayrak, teslim bayrağı çekti.
Benim baktığım zaviyeden görünen bu!
Zam sağanağı artık hemen herkesi bunalttı!
12 milyon emekliyi ikişer kişilik aileler saysak 24 milyon, üçer kişilik aileler saysak 36 milyon nüfus, açlık sınırları altında can çekişirken Suriyeli mültecilere tanınan abartılı haklar can acıtıyor.
Suriyeli Türkmen Mülteciler Midilli Adasında Yunanın zulmüne terk edilirken arap ve kürt mültecileri Türkiyeye alarak vatandaşlık vermeler, istisnai uygulamalarla iş-güç sahibi edilmeleri dikkatle bakan herkesin kafasını karıştırıyor.
Vatanları için, evleri-barkları için tek mermi atmadan kaçan bu mülteci vatandaşların yarın seçim sathı mailinde biraz daha fazla para vadiyle kolayca satın alınabileceklerini herkes gibi tabi ki Sayın Cumhurbaşkanı da biliyor, görüyor.
Ama bir şeyi de doğru söylüyor evet bu konunun görüşülmek üzere Meclise getirilmesi elbette Muhalefetin işidir ve zannederim en kısa sürede de getireceklerdir.
Denize indirilen Savaş Gemilerimizle onurlandığımızı, Fransız horozuna ayakları pislikte öten horoz diplomatik yakıştırmasını, Birleşmiş Milletler Kürsüsünden "Dünya Beşten büyüktür." kükremesini, Azerbaycan'a Dağık Karabağ konusunda verilen ve bize çok yakışan desteği alkışladığımızın da altını çizeyim.
Her gecenin bir gündüzü, her gündüzün bir gecesi olduğu gibi her çıkışın da bir inişi vardır ve o iniş başladı artık durdurulması da mümkün görünmüyor.
Şahsen Devletçi zihniyetli Türk Milletçisi bir seçmen ve kanaat önderi olarak Devletin Bekası her zaman aklımızda olmak kaydı şartıyla seçimlerin milli menfaatlerimize en uygun şekilde çıkması için gayret edeceğim.
Seçim sathı mailinde bir oyun kudretinin farkında olarak, becerebildiğimce yapıcı tavsiye ve davranışlarla Devletimizin ve Atatürk Cumhuriyetinin Yüzüncü yaşına kazasız-belasız ulaşabilmesi için ne lazımsa onu yapmaya çalışacağım.
Türk ve İslam Aleminde beklenen tek millet olan Türk Milleti ve devletinin bu özelliğini muhafaza ederek ve sistemden en iyi şekilde yararlanarak çıkması için gayret edeceğim. En azından aile oylarımız bu şekilde kullanılacaktır, bunu vadediyorum.
Çünkü biz Türk'üz ve Devlet de bizim. Devlet ve millet bütünlüğümüzü muhafaza edebilmek için ne lazımsa onu yapacağız.
Seyit Ahmet Arvasi'nin Türk Milleti hakkındaki kanaat ve görüşlerini de Cumhurbaşkanı ve yakınlarına ısrarla hatırlatacağız.
Türkiye'den başka Türkiye, mazlumlar tarafından Türk Milletinden başka da beklenen yok biliyoruz.
Muhteşem Türk Atatürk'ü vuran demokrasi bumerangı, bu defa da Sayın Cumhurbaşkanını vuracak gibi...
Buna da; "Kendi düşen ağlamaz." demekten başka söz yok...
"TÜRK'ÜM. BU AD HER UNVANDAN ÜSTÜNDÜR."
"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ, TÜRK'ÜM DEMEYEN." Vesselâm...
Selâm, sevgi, duâ..
Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Oysa biz, birbirimize mukaddeslerimize çok bağlıydık! Biz; vatan, millet, devlet, bayrak uğruna şehitliği ulaşılabilecek en büyük ikbâl bellemiş ve bilmiştik! Ne savaştan kaçtık, ne kaçanı kovaladık; ne de kaçanları, meydanı terk edenleri kimselere söylemedik bile! Yanlış yaptık!...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.231.220.225
Tarih: 31 -05-2020 19- 39