Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE ONLAR ÇOKLAR, BİZ TÜRK'ÜZ -2-
ONLAR ÇOKLAR, BİZ TÜRK'ÜZ -2-
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 09 Ekim 2019 12:47

İstiklal Harbi döneminde; saraya yalakalık ve İngiliz Muhibleri Cemiyetine yaltaklık yaparak Devletin ve Ordunun aleyhinde kalem sallayan, tezvirat yapan kişilik fukaraları vardı.
Günümüzde de var ma'lesef!
Elbette ibret alınsaydı tarih tekerür etmezdi ve elbette tekrar edilen tarih değil, aptallıklardır. Aynı deneylerden farklı sonucu da sadece aptallar bekler.
Tarih yapan bir milletin ahfâdı olarak duracak safımızı belirlemek durumundayız.
Ya korkak olup sağ kalmayı, ya da cesurlarla terih olmayı tercih edeceğiz.
Tarihten ders alarak saf seçelim, buyurun Sultan Alparslan'ın 1071'de Ağustos ayının 26. Cuma Günü askerine yaptığı muhteşem nutka bir kulak verelim; “Askerlerim! Yiğitlerim! Bugün burada ne emreden bir sultan, ne de emir alan bir asker vardır. Bugün ben sizlerden biriyim ve sizlerle birlikte savaşacağım. Bugün burada Allah’tan başka bir sultan yoktur. Biz ne kadar az olursak olalım, düşman ne kadar çok olursa olsun, bütün Müslümanların, zaferimiz için dua ettikleri şu anda, kendimi düşman üzerine atacağım. Ya zafer kazanırız, ya şehit olarak cennete gideriz. İsteyen benimle gelsin, isteyen geri dönsün. Ben memleket için, İslâm için ölüme koşuyorum. Beni takip edenler ve kendilerini Yüce Allah’a adayanlardan şehit olanlar Cennet’e, sağ kalanlar ise ganimete kavuşacaklardır. Ayrılanları ahirette ateş, dünyada da alçaklık beklemektedir.

Ey askerlerim! Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. O zaman ruhum göklere yükselecektir. Benden sonra oğlum Melikşah’ı tahta çıkartınız ve ona itaat ediniz. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir.” Daha sonra atından inerek secdeye kapandı ve şöyle dua etti:
“Yâ Rabb! Seni kendime vekil yapıyorum. Azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum. Ey Allah’ım! Niyetim halistir, bana yardım et. Sözlerimde hilaf varsa beni kahret.” diyerek, gözleri dolu dolu, secdeden başını kaldırdı."
Rahmetli Turgut Akman'ın; "Şu Çılgın Türkler" kitabının tam da bugünlerde yeniden güncellenmesi gerekiyor diye düşünmekteyim.
Ayağındaki yün çorabını yıkayıp ütüleyerek cephedeki Mehmetçiğe gönderen dedelerin torunlarıyız biz!
Yıllarca İngiliz sömürgesi olarak yaşamış ve İngilizleri Muhteşem Türk Atatürk yenince; "Mustafa Kemal Paşa yeninceye kadar ben Tanrı'yı da İngiliz zannediyordum." diyen "Kılıçsız Mücahit" diye akıllara kazınan Gandi'yi ve ona bu irtirafı yaptıran Muhteşem Türk'ü hatırlatacağım.
Afganistan'dan ağzındaki altın dişini söküp soydaşına gönderen müthiş sahaveti hatırlatacağım ve bugünlerde iç politikada ekonomik safsata ve zırvalamalarla cephedeki Mehmetçiğimizin morallerini bozmaya çalışanları, -kim olurlarsa olsunlar- şiddetle ve Türkçe kınadığımı beyan ederim!
İstiklal kolay bir şey midir?
Vatan, ucuz bir şey midir?
Kaçandan gazi mi olur?
Korkaktan kahraman mı olur?
Saldırıp vurmazsan düşmanın düşüp düşmediğini nasıl anlarsın?
Bu vesile ile bir daha duyurmak isterim ki; daha bir yıl olmadı SGK'dan emekliyim. Açlık sınırı altında bir emekli maaşım var ama bu ayki maaşım da dahil olmak kaydıyla üç maaşımı Cepheye Mehmetçiklerimiza ulaştırılmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine bağışlamak istiyorum.
Allah'ın izniyle kazanılacak zaferden payımı, peşinen almak istiyorum.
Muhteşem Türk; "Zafer, zafere inananlarındır." dememiş miydi? Bu inançla zafer kazanmamış mıydı?
Evet, doğrudur onlar çoklar ama Vallahi biz de Türk'üz ve onları çok oldukları kadar gömmeğe muktediriz.
Nasıl ki fertlerin yaptıkları yapacaklarının teminatı ise tarihten bildiğimiz kadarıyla milletlerin de yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır.
Malazgirt'te 50.000 kişilik bir orduyla 200.000 kişilik Haçlıyı gömen, toplan nüfusu 12 milyon olan Anadolu Türk'ünün yenilmez iradesi sayesinde "Yedi Düvel"i 9 Eylül'de İzmirden denize döken ırkın ahfadıyız.
Şımarık, ukala ABD Conisini de çöl kumlarına, Akdeniz sularına gömmeğe yeter ki niyetlenelim; Vallahi de Billahi de gömeriz!
Çünkü;
Onlar çoksa biz de Türk'üz Elhamdülillah.
"VARLIĞIM, TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN."
Selâm, sevgi, duâ...
Mustafa ASLAN
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Dönenlerle, değişenlerle yola çıkanlar bilmelidirlerki çevrelerindeki kalabalığın tamamı, dönmeğe ve gelişmeye çok müsait mazlum-cesurlardır!...

Millet olarak şunu kesinlikle bilmek durumundayız; Allah korusun kaybedersek te, kazanırsak ta duruşumuzdan kaynaklı olacaktır...

Korkana saldırılır... Ama cesur ve vakur durandan sadece korkulur!...

Yüzlerce yıl çocuklarını; "Sus! Türkler geliyor!" diye susturanlardan ancak mazlum-cesurlar korkarlar ve onların korkuları yüzünden de yüzyılların korkakları, bize saldırmaktan geri kalmazlar...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.236.97.49
Tarih: 06 -07-2020 05- 32