Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE."
"NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE."
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 19 Mayıs 2020 23:33

Yüz bir yıl önce
Bir önder çıkmış Samsun'a
Ve yüz bir sene sonrası için seslenmiş ulusuna;
"Taş kırılır, tunç erir fakat Türklük ebedidir." Diyerek tarihe seslenişini bırakıp gitti. Allah rahmet eylesin..
Günümüzden 854 yıl önce; "Türklükkader, İslâm seçimimizdir." diyerek tarihe türk'çe seslenen Pîr-i Türkistan Hace Ahmet Yesevî ile aynı pencereden, aynı imanla dünyaya bakan iki Türk Ulusunun sahibiyiz.
Ne kadar övünsek hakkımızdır ve övünelim...
Türklüğün öneçıktığı her durumda özellikle İngiliz yönlendirmesiyle hareket eden -güya- İslâmî bazı tarikat ve cemaatler vasıtasıyla Türlüğe, Türkçülüğe,Türk Milliyetçiliğine karşı duruşlar olur.
Yine öyle bir durumla karşı karşıyayız.
Genelin aksine ben bu durumdan şikâyetçi değil aksine memnunum!
Sağlam ve sahih kaynaklardan bir Hadis-i Kutsîile bu durumu izaha çalışayım:
"Vâsile b. el-eska (r.a.)'dan rivayet edildiğine göre; O, diyor ki, Bir gün Hz. Peygamber(s.a.a)'e sordum; "Ya Resulullah! Siz ırkçılığı yeriyor ve bu cahiliye davası güdenler bizden değildir diyorsunuz. Acaba kişinin kavmini sevmesi bir tür ırkçılık mıdır?Bunun üzerine Hz. Peygamber(s.s.s) şöyle buyurmuşlardır; "Hayır bu ırkçılık değildir ama kişinin zulümyaptığını bile bile kavmine kavmine yardımcı olması, işte asıl ırkçılık odur. (Ebu Davud Sünen, IV, s.331, no; 5120)
Suraka b. Cu'sum el-Müdleci (r.a.)'dan rivayet edildiğine göre o, demiştir ki; Hz.Peygamber(s.s.s.) bir defasında bize bir konuşmayaptı ve şöyle buyurdu; "Sizin en hayırlınız kavminin zulüm ve haksızlıklarını destekleme gibi bir günah işlemeden kendi soyunu müdafaa eden (seven) kimsedir.(İbn-i Mâce, Sünen, no; 3949)
Hz.Peygamber(s.a.a.)'in bu hadislerini aklınızda tutarak;
"O'nun delillerinden biri de, gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin değişik olmasıdır. Şüphesiz bunda bilenler için (alınacak) dersler vardır." (Rûm-22) ayetini tekrar tekrar okumanızı rica edeceğim.
Âcizâne benim bu ayetten anladığım; Allah'ım'ın beni Türk ten rengiyle yaratıp, Türkçe lisanımla da donattığıdır ve ben buna şükrederim, hamd ederim...
Allah'ın Kitab-ı Ekmel'de bildirdiğine ve Hz.Peygamber(s.a.a.)'in sahih hadislerine rağmen siyasal yalakalıkla ağızlarından yellenenleri de Allah yoluna, Allah'ın doğrusuna davet ederim.
Tekrâren beni Türk yaratıp Türkçe lisanımla donatan Allahım'a hamd ederim, şükrederim...
"NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE." Vesselâm..
Selâm, sevgi,d uâ..
Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Ömrünü bir siyasi parti mensûbu olarak yaşayanlar var! Son yıllarda mensûbu olmakla hep iftihâr eden, kimliğinden önce telâffuz edilen fikrî adına, ülkücülüğüne rağmen mensûbu olduğu teşkilatlara giremeyenler var! Girmek istese, "ithal demokrasi ucûbesi" sayesinde dokunulmaz ve güç yetmez edilen kudret tarafından kabul edilmiyorlar!


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.236.146.28
Tarih: 04 -12-2022 16- 26