Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE SAHİBİ, KÖPEĞİNİ ISIRDI!
SAHİBİ, KÖPEĞİNİ ISIRDI!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 31 Ağustos 2020 09:54

Fakîri tanıyanlar bilirler, asıl mesleğim Türkçe Öğretmenliğidir.

Cennet ülkemin değişikil ve ilçelerinde öğretmenlik yaptım. En büyük birikimim, öğretmenlik yıllarımda kazandığım “öğrenci sıfatlı sevenlerim” birikimimdir,hepsine tek tek selamolsun.

Eğitim Enstitüsüöğrencilik yıllarımda, hocalarımdan öğrenirken imrendiğimama yapmayı hiç aklımdan geçirmediğim bier meslekten, gazetecilikten emeklioldum.

Sebebimden Allah razı olsun.

Öğrencilik yıllarımda Hocalarımdan; köpeğin sahibini ısırması haber değildir ama sahibinin köpeği ısırması haberdir diye bir bilgi kazınmış hafızama.

Son bir-kaç gündür; köpeğin sahibini ısırmasını haber diye dayatır görümünde bir program izliyorum. İzlemeye mecburum çünkü Eşim Hacı Hanım Efendinin izlediği programa mecburen mahkûmum!

Hakan Ural’ın bir bilen olarak konuk edildiği “Neler Oluyor hayatta” programı da eşim dolayısıyla mecburen izlediğim programlardan.

Bir-iki gün önce; güya fabl denemesi yaparak bir tilkiile ayının cinsel ilişkisini güldürtüolarak yayınlayan birini canlı yayına aldılar!

Adam, hayatında asla yakalayamayacağı bir popülarite yakaladı! Yaptığından pişman değil ayrıca kendisinin ve kendisi gibi yazarların kolay yetişmediğinden bahisle övündü bile! İlk gün itiraz etmiştim, neye yaradıysa veya yarayacaksa!

Bugün, adamın gözaltına alındığını haber ettiler! Yani bugün sahibi, köçeğini ısırdı!

Adam, kitabını 2.000 yılında yazmış, bastırmış. Birkaç ödülde almışmış! Sonra hem de 10 yıl sonra bu müstehcen komik kitap ilk ve oerta öğretim öğrencilerine tavsiye edilmiş ve umumun dikkatini çekmiş!

Bu olayda, adamın suçu ne? Yıllarca önce yazdığı bir kitap, MEB.’nın ilgili birimlerince incelenmiş ve yardımcı ders kitabı olarak tavsiye edilmiş adam tutuklanmış!

Ya Hu! Allah aşkına yapmayın! Bari on yıldır durduğunuz gibi sessiz durun içimizde belki gereğini yaparlar umuduyla biz de sessizce bekleyelim! Adamın fazla tutuklu kalacağını sanmıyorumama kaç gün olursa cezaevi ortamı, yazmaya çok müsaittir bilirim; yeni bir hikâye yazarım ve bu yazdığım da müstehcenliğin zirvelerini zorlar! Eminim baskı ve satış rekorları kırar!

Bu konuda çok ama çok öfkeliyim!

Konuşma ve yazma edep ve adabına uymadığı için samimi ortamlar dışında anlatmadığımız, dolayısıyla yazmadığımız ne fıkravâri hikâyeler var bildiğimiz ama yazmadık, yazmayacağız.

O adamın yerinde olsam benimle bir irtibata geçsin ben ona anlatayım o rahmetli annesinden dinlerken yaptığı gibi dinlerken gülsün, sonra da yazsın çünkü ben asla yazamam!

Kendisini taşıyamadığı için bizi sesinden kendisinide kurduğu imparatorluktan eden İbrahim Tatlısesin ısrarla yakın çevresinde tuttuğu için hafızalarda yer eden bir Aydemir Akbaş figürü var hatırlarsınız.

Tek özelliği Tatlısesin yakınında olmasıdır.

Rahmetli Müslüm Gürsesin yakınlarında olmakla sahnelerden nasiplenen Yunus Bülbül, Kıbrıs’ta adam yerine onulmuş ve “Müslüm Gürsesi Muhterem Nur öldürdü!” gibi edepsiz, saygısız bir beyanda bulunmuş!

“Neler Oluyor Hayatta” programı, bu ağızdan yellenmeyi de bize duyurdu neye yarayacaksa! Programı, dişlerimisıkarak izliyordum, haber başlığını görünce sıgara ve mestkahvemi alarak bilgisayarımın başına geçtim, itirazımı yapmak hevesiyle..

Bizi nelerle uğraştırıyorlar hayatta?

Zaten aylardır gazete almıyorum. Artık televizyon da izlemeyeceğim!

Kitaplığımda tekrar tekrar okumadığım kitap ta kalmadı!

Bir emekli olarak, cafe ve kahve kültürümde yok, ne yapacağımı bilemez durumdayım.

İM-DAAAAAAT!

Selâm, sevgi, duâ...

 

Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Tarihin her döneminde, milletlerin tamamında milliyetçiler olmuştur ve olacaktır. Tarihte iz bırakmayı başarmış şahsiyetler de hep milliyetçilerden çıkmıştır. Milletler var oldukça milletler mücadelesi devam edecek ve bu mücadelelerden de bayraklaşan milliyetçiler çıkmaya devam edecektir.

Milliyetçilik, sadece imparatorluklarda zararlı bir davranış olarak adlandırılabilir.


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.235.25.27
Tarih: 01 -02-2023 21- 28