Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE YASSI ADA’DA 12 EYLÜL YARGILAMASI!...
YASSI ADA’DA 12 EYLÜL YARGILAMASI!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 12 Eylül 2020 19:14

http://www.mhp.org.tr/htmldocs/genel_baskan/konusma/4719/index.html

12 Eylül 1980 Kahpeliğinin 40. Yılı –nedense- Yassı Ada’da yapıldı!

Yukarıda verdiğim linkten bakan herkesin göreceği, Sayın Bahçeli’ninin konuşmametnini, kaç kere okuduğumu şahsen söyleyemem! Çünkü her cümle ve paragraftan sonra; “Acaba” diyerek yeniden, yeniden okudum.

Hiçbir AKP’linin, MHP mazisiyle bu kadar kavgalı oldukları belli olmadığı gibi 1960 İhtilaninin Kudretli Albayı, MHP’nin Kurucu genel başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’e tek rahmet okuyan da Sayın Cumhurbaşkanı oldu.

TV’lerden izledim.

Sonra konuşma metinlerini tek tek okudum, hem de defalarca.

Bu arada da aklıma bir İngiliz ata sözü geldi nereden aklımda kalmışsa; “Mazisini bilmeyenin bir gözü kör gibidir ama mazisini görmezden gelenin, iki gözü kördür.”

Ki bahsettiğimiz mazi, emsalim herkesin hatırlayacağı, daha demin mesabesinde mazidir!

Başbuğ Türkeş’in dizi dibinde en fazla oturanlardan ve onun siyasi tedrisinden geçenlerin başında gelenlerden bir ismin Yassı Ada’da yaptırılan konuşmada Başbuğu yad etmemesini acayip yadırgadım.

1960 İhtilalinden sonra Rahmetli Anam ve babam’ın Menderes’e ağladıklarını çok net hatırlıyorum. Yine o ihtilalden sonra radyodan sesi işitildiğinde Cemal Gürsel’e küfredenlerin çoğunluk olduğunu da çok net hatırlıyorum.

Erzurum’da kapalı spor salonuna adının verilmesinin de yıllarca tenkit edildiğini de hatırlıyorum ama Bahçeli’nin partisinin kurucusu ve Türk Dünyasının Başbuğ sıfatıyla ödüllendirdiği Alparslan Türkeş’i es geçmesini anlayamadım, algılayamadım ve kızıp kızmamaya karar veremedim.

ABD’nin; “Bizim Çocuklar” diye sıfatlandırdığı “Netekim General” ve avanesinin, Yassı Ada’da yeniden sorgulanmasını da anlayamadım!

Eğer 12 Eylül Darbesi yeniden sorgulanacaktıysa MHP Davalarının görüldüğü mahkeme salonunda yapılması daha akla uygun değil mi?

18 yıllık AKP iktidarlarında ve son aylarda bütün dünyaya musallat olan corona virüs salgınıyla ülkemizde seçim ve geçim dertlerimizi millet olarak ertelemiş olduğumuzu hissediyorum ve buna itirazım da yok.

2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimlerinde MHP adayını AKP’den de çoook önce ilan etti!

Vallahi şaşırmadım.

Bahçeli’nin kendisi olmaz da referans olacağı kişilerin AKP listelerinden seçime girmesine de şaşırmayacağım!

Ziyan oldu ömürlerimiz, ziyan edildi emeklerimiz der yanarım da yanarım!

Özellikle son zamanlarda Asya ve Türk Cumhuriyetleriyle ilgili Devlet olarak atılan olumlu adımları alkışladığımı, sosyal medyadan defalarca belirttim. Mesela bir Türk Dünyası Kupası beni çok heyecanlandırıyor.

Azerbaycan’la ortak yapılan askeri tatbikat, beni ve Türk Milletçilerini çok heyecanlandırıyor ama daha dün olmadık hakaretlerine muhatap olduğumuz Sayın Cumhurbaşkanı ve yakın mesai arkadaşlarının, yapmacık milliyetçiliklerinden şahsen çok rahatsız oluyorum.

Ülkermiz ve Türk Dünyasındaki bütün Türk Milletçilerinin ye4ni bir İyi sese ihtiyacı var!

Bu ses, gecikmemeli!

Bu sesin geciktirilmesine izin verilmemeli!

İyi şeylerin olabilmesi için iyi atakların yapılması gerek.

İyiile kötünün yer değiştirildiği ve hatta FB’ye Şeytanın kupa vermesinin doğallaştırılması çabalarıni hiç birmillî siyasetçimizin görmezden gelme lüksü olmamalı!

Allah (c.c.), beterin beterinden korusun.

Tanrı Türk’e yâr olsun.

“DÜNYA DURDUKÇA TÜRK DURSUN.” Vesselâm.

Selâm, sevgi, duâ...

 

Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Her kabadayı ülkücü değildir ama her ülkücü imanının gereği kanının hükmü ve Allah korkusunun verdiği korkusuzlukla kabadayıdır. Özetle; her insan-ı kâmil ülkücüdür, her ülkücü, insan-ı kâmil adayıdır. Hace Ahmet Yesevî, Yunus Emre, Hacı Bayram-ı Veli, Hacı Bektâş-ı Veli, Hallac-ı Mansûr, Seyyit Nesîmi, Fuzûli, Mevlâna, Atatürk, Türkeş, birer ülkücüdür ve her ülkücü bu velîliklere heveslidir! Tarz, tavır budur, hedef bellidir; Allah'ın izniyle netîce de bellidir vesselâm...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.235.25.27
Tarih: 01 -02-2023 20- 30