Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE MİLLETLİ ORDU
MİLLETLİ ORDU
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 03 Ekim 2020 15:25

Azerbaycan’ın terör devleti ermenistan’dan Dağlık Karabağ’ı kurtarma operasyonları başladı başlayalı Muhteşem Türk Atatürk’ün; “Türk milleti ordulu millet değil, Türk Ordusu milletli ordudur.” Tesbitini hazmederek çözümlemeye çalışıyor ve galiba başarıyorum.

Azerbaycan’da yol kenarlarına; “Asker Payı” tabelalarıyla açılmış tezgahları gördüğümde, Türk Milletinin vatan söz konusu olduğunda nasıl tek beden olduğunu bir kere daha bütün dünyanın gözlerine sokarak ispatladığını gördüm.

İftihar ettim tabi.

Rahmetli Turgut ÖZAKMAN’ın; “ŞU ÇILGIN TÜRKLER”ini hatırladım bir daha.

Savaşta Türk Milletinin nasıl öz kimliğine döndüğünü ve nasıl bilerek ve şevkle savaştığını –yine dünyanın gözüne sokarak- ispatladık!

Orduya verecek hiçbir şeyi olmayan bir meczubun ayaklarındaki yün çoraplarını yıkayıp kurutp yemizleyip getirip orduya teslim edişini hatırladım bir daha iftihar ederek.

Yaklaşık 30 yıl önce kalleş Ermeninin Rus tankları yardımıyla yaptığı Hocalı Katliamını yaşayan gazilerin, gönüllü cepheye koşuşlarını ve “Biz cephaye vatan uğrunda ölmeğe gidiyoruz.” Deyişlerini izledim Türk’çe!

Türkiye Cumhuriyeti Devletiolarak yaklaşık kırk yıldır sıcak savaştayız!

Kahpe emperyalizmin ve vahşi batının desteklediği terör örgütleriyle sınır içi ve sınır ötesi savaşlarımız yaklaşık kırk yıldır sürüyor ve millet ordusunun, devletinin yanından bir an olsun ayrılmadı ve devletini yöneten hükümetlerin moral bozukluğu yaşamasına asla izin vermedi.

Bu Türk Milletinin yaratılış özelliği idi.

PKK-YPG-IŞİD v.s., v.s. adlarıyla vahşibatı ve kalleş emperyalizmin kurarak donattığı örgütlerle savaşırken aslında biz hâlâ Yedi Düvel’le savaştığımızın farkındaydık.

Ana Muhalefete göre AKP, hem bu savaşları, hem de Azerbaycan’a verilen desteği iç-politika malzemesi olarak kullanıyor denilse de –şahsen- böyle bir algım olmadı.

Rahmetli Haydar Aliyev’in; “Bir millet iki devlet” diye tarif ettiği Kardeş Azerbaycan’ın, işgalci terörist ermenistan’a karşı mücadelelerinde, Türkiye olarak hep yanlarında olduk.

Azerbaycan da aynı karakter ve tavırlarla bizim yanımızda oldu.

Şükürler olsun kiş bu birlikteliğin semeresini, Karabağ’ı ermeni işgalinden kurtararak millet olarak yaşıyoruz.

Artık Azerbaycan’da bir Millî Türk Devleti var diyebiliyorum.

Sınırlarını işgalcişımarık Ermenilere mezar edebiliyor, vatandaşlarının ve ordusunun her türlü ihtiyacını giderebiliyor ve kararlı adımlarla kesin bir zafere doğru gidiyor. Allah yardımcıları olsun.

Ermeni diyasporası yandaş batıda ermeniilerin toplu öldürülmesinişikayete başladı. Azerbaycan Genel Kurmay başkanı; “O Ermenilere sorun, Azerbaycan topraklarında ne işleri var?” diye bütün dünyaya gereken cevabı verdiğinde; “İşte bu!” diye gururlanmıştım.

Bu bana, Muhteşem Türk’ün bir hatırasını anımsattı.

Resmi bir davette, bir Anzak Teğmen; dik bakışlarla Atatürk’ü süzmektedir. Atatürk fark eder ve bir görevli vasıtasıyla sordurur. Soran biraz sonra gelir ve “Paşam! Babasını Çamakkale’de öldürmüşmüşsünüz.” Deyince Atatürk; “Git ona sor bakalım, babası Çanakkale’de ne arıyormuş?” der ya...

Olay benzer, tavır benzer ve demek ki gerçekten “Bir millet, iki devlet”mişiz...

Operasyon başladı başlayalı gece sabahlara kadar uyuyamıyorum.

TV’den kanal kanal Azerbaycan haberleri izliyorum.

Verilen her galebe haberinde seviniyor, mevzide yağışta kalmışit eniği gibi zığlayan ermeni askerini görünce seviniyorum.

Türk’le savaşılmayacağını, yüzlerceyıl tebamız olmuşermeni bilmiyorsa öğrenmek şansını yakaladı işte!

Şimdi iyice ezberlemeli ki bir daha aynı hataya düşmesin!

Yunanistan’ı Ege Kıta Sahanlığı konusunda kucağımız aterk eden Vahşi ve kalleş batı, Kafkaslarda da Ermenileri kucağımıza terk etti!

Bundan sonrası, Türk Milletinin merhametine ve adaletine kalmıştır.

https://twitter.com/DunyaTurkBMedya/status/932261442581037056 şükürler olsun ki günündençook ömce söylemiş, seslendirmişizTürklüğümüzü ve özelliğimizi...

Tanrı Türk’e yâr olsun.

DÜNYA DURDUKÇA TÜRK DURSUN

YAŞASIN DÜNYA TÜRK BİRLİĞİ Vesselâm..

Selâm, sevgi, duâ...

 

Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Tarihin her döneminde, milletlerin tamamında milliyetçiler olmuştur ve olacaktır. Tarihte iz bırakmayı başarmış şahsiyetler de hep milliyetçilerden çıkmıştır. Milletler var oldukça milletler mücadelesi devam edecek ve bu mücadelelerden de bayraklaşan milliyetçiler çıkmaya devam edecektir.

Milliyetçilik, sadece imparatorluklarda zararlı bir davranış olarak adlandırılabilir.


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.235.25.27
Tarih: 01 -02-2023 21- 12