Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa ÖZÜMDEN KALEMİMDEN KAÇANLAR!
KALEMİMDEN KAÇANLAR!
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 28 Ekim 2013 14:04

Bayramlar devrinde, Cumhuriyet Bayramın kutlu olsun Türk Milleti!  Dünyanın, Haçlı'nın, Haçlı Müslümanların inadına, nice doksan yıllara!

Sosyal medyada ve sanal ağda, bazen kalemimizden kaçanlar oluyor!

O kalem kaçkını parçaları da derleyip yazmamı isteyenler var sağ olsunlar! Buyurun onlardan bir demet:

 

Beğler!

Hiç birimizin Dedeleri, mevcût partilerin hiç birine mensûp değillerdi! Onlar varken bunlar yoktu! Hemen hepsi de ya Şehît, ya Gâzi idiler veya Şehît-Gâzi Çocukları... Ve hepsi bize mîras bıraktıkları Millî kazanımların; Vatanın, Bayrağın, Cumhuriyetin ve Hürriyetin, imanlı bilekleriyle kazanmış sahipleri idiler! Şahsen şehitler ve gazilerle dolu bir sülâlenin evlâdıyım!

Torunlarım, on üç göbek dedelerini sayabilecek Türk oğlu Türklerdir.

Ben ve kardeşlerim; Türklüğümüzü, Türk Milliyetçiliğimizi ve Bayrak-Vatan sevgisini Rahmetli Babamız'dan öğrendik! Çocuklarımıza da öğrettik inşallah...

Kırk yıl önce de "Türk'üm"  demenin zor olduğu yerlerde bizzat kurduğum parti ve teşkilatlarda; okuyup yazması olmayan Rahmetli Anam, yaptığım veya yaptırdığım sahte evraklarla mutlaka kurucular arasındaydı hep!

Bütün sülâlem; duydukları bir Türkçe çağrıya uyarak gereken safta yer almışlardı! Ben de 1968 yılından, 21 Ocak 2013 gününe kadar, hep aynı siyâsi adreste oldum!

1968'den 4 Nisan 1997 'ye kadar ki süreçte yani delikanlılık ve gençliğimin geçtiği otuz yılda savunduğum siyâsi kuruma ne katkı sağlamışsam; başıma ne gelmiş, ne çekmişsem, bir hakkım varsa; Helâl! Helâl! Helâl olsun!

1998'den itibâren, akıl almaz komik hesaplardan 'Kırkı Bulup Korku Savan Kişi' nin şahsında, aynı siyâsi kuruma ne katkı yapmışsam, her iki cihânda da harâm olsun!...

Hiç kimseye, bana eski muamalesi yapma izni ve şansı vermedim, vermem!

Çünkü ben; Türk'üm, Türk Milliyetçisi' yim! Millet mensûbuyum, Türk Milletçisi' yim! Bu iki ad ve sıfatımı, hakkıyla taşıyabilirsem bana yeter, hatta başımdan artar!

Diğer siyasallaşmış ve kırk yıldan fazla onurla taşıdığım sıfatımı da, kendi rızamla 'Kırkı Bulup Korku Savan Kişi' ve iki arkadaşına hîbe ettim! "Onlarla aynı sıfatla anılmaktan Allah'a sığınırım!"  diye defalarca yazmış olmama rağmen hâlâ bana "Eski" diyen; kendilerinin ne olduğunu kendileri de bilemeyen, peyzaj fazlası renksiz-kokusuz çiçekler var!

.....................

BEYİT

Ne kadar çok çıldırdık, akıllı olmak için!

Akıllandık zannettik yine çıldırmak için!

....................

Bir hisseli kıssa:

Nargileden sigara yakmak, nargileci aleminde hakâret derecesinde bir saygısızlık sayılır! Nargileden sigara yakana da yüzüne karşı veya sonra arkasından günlerce küfürler edilir!

İki arkadaş; bilinen en küfürbaz nargilecinin nargilesinden sigara yakıp küfür ettirmemek diye bir iddiaya girerler! İddia sahibi, küfürbaz nargileciye yaklaşıp selam verir, buyur edilmeden oturur.

- Amca Beğ! Cezaevinden yeni çıktım. Ben hırsızım. Babam pezevenkti! Anamı, bacımı sattığı yetmez gibi beni de gulamparalara pazarlardı. Büyüyüp çirkinleştikçe müşterim azalınca, ben de hırsızlığa başladım! Suç üstü yakalandım, cezaevine girdim. Cezam yeni bitti! Ne yapacağımı bilemiyorum!

Der ve kendisine şaşkın şaşkın bakan adamın nargilesinden sigarasını yakar!

Öfkeyle bu iğrenç zavallıya bakan küfürbaz adam, küfredilecek bir yer bulamayınca;

- Buyur burdan yak! Diye homurdanır!...

Türk Milleti olarak, nargilesinden sigara yakılan küfürbaz adamın halet-i ruhiyesindeyiz! "Allah'la kandıranlar Partisi" mensupları AKP'liler, -yasakladıkları- sigaralarını hep nargilemizden yakıyorlar, küfredecek yer bulamıyoruz!...

.....................

DÖRTLÜK

Ömrümün köküne bir kibrit çaktım!

Patladı! Sanırsın tinerdi meret!

O parlak ateşe, kendim de baktım;

Öfkem de birlikte patladı, hayret,

Aradan kaçmadı yanmadan velet!...  (M. Aslan)

......................

Anadolu ve Türk dünyasında, it uluması uğursuzluk sayılır ve dövülerek susturulur. Kurdun ulumasına ise mutlaka tedbîr alınır. İte ulumak, kurda ürümek yakışmaz!

Her söz de, her ağıza yakışmaz! Fikri ile zikri uyuşmayan kişilerin davranışları, uluyan it mesâbesindedir, dövüp susturmak gerek!

.....................

Kurt, köyün sınırlarında olduğu müddetçe itlerin ağız birliği ile ürümeleri, sadece sahiplerine kulak azâbı olur!

.....................

İçki ağızdan içilir, baş sarhoş olur, bütün beden yalpalar!

Ağız edilen MİT'le İleri Demokrasi şarabı içilirse; Başbakan sarhoş olur, bütün kurumlarıyla koca bir devlet yalpalar!

.....................

Kında kılıç yoksa veya kılıcın kını yoksa; her iki halde de tehlikeli bir eksiklik vardır.

Kınsız kılıç, sahibini de yaralayabilir; kılıçsız kın ise hiç bir işe yaramaz! Ne kınsız kılıçla, ne de kılıçsız kınla savaşa girilmez!

.....................

KITA

Anam cesûr doğmuş, korkmam ölümden,

Yarınlara selâmım var dünümden.

Türk yaratıp Türkçe lisan vermiş Yaratan;

Allah adı, cenkde düşmez dilimden,

-Hamd'olsun- Çalabım tutar elimden...  (M.Aslan)

......................

TÜRK TÜRK'Ü KORUMAZSA TANRI TÜRK'Ü KORUMAZ vesselâm...

Selâm, sevgi, duâ...

Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Her kabadayı ülkücü değildir ama her ülkücü imanının gereği kanının hükmü ve Allah korkusunun verdiği korkusuzlukla kabadayıdır. Özetle; her insan-ı kâmil ülkücüdür, her ülkücü, insan-ı kâmil adayıdır. Hace Ahmet Yesevî, Yunus Emre, Hacı Bayram-ı Veli, Hacı Bektâş-ı Veli, Hallac-ı Mansûr, Seyyit Nesîmi, Fuzûli, Mevlâna, Atatürk, Türkeş, birer ülkücüdür ve her ülkücü bu velîliklere heveslidir! Tarz, tavır budur, hedef bellidir; Allah'ın izniyle netîce de bellidir vesselâm...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 35.168.110.128
Tarih: 10 -08-2022 13- 55