Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa ANILAR RAUND ARASI, HAVLU ATAN MI VAR?
RAUND ARASI, HAVLU ATAN MI VAR?
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 25 Aralık 2013 05:41

Yalçın Akdoğan, kirli odaklarla işbirliği yapmakla eleştirdiği cemaate, "kavgayı sonlandırma"  çağrısı yaptı.

Başbakan Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden Akdoğan, Gülen'in bedduasına Said-i Kürdi'nin; "Ben Risale-i Nur mesleğinin esası ve otuz seneden beri bir düstur-u hayatım olan şefkat itibariyle bir masuma zarar gelmemek için bana zulmeden canilere değil ilişmek, hatta beddua edemiyorum."  sözleriyle cevap verdi! (Basından)

 

Fakîri tanıyanlar bilirler; gerçek manada bir hayvanseverim.

Memlekette evimizin üç dönümlük bahçesi; yeşili, köpeği ve dolaşan tavuklarıyla tam bir Türk evi bahçesi idi.

Çok sevdiğim için Erzurum'dan babası şampiyon olan bir "dövüş horozu" almıştım. Adına Tarzan diyordum. Anam Rahmetli'nin özel bakımındaki otuzdan fazla tavuğun horozu, aynı zamanda bahçemizin güzelliği idi.

Bu horozların boyları ve bacakları uzun, pençeleri çok güçlü, sesleri kaba, kuyruk ve kanat tüyleri dövüştürülmeden uzadığında tarifsiz parlaktır dolayısıyla bu horozlar yakışıklıdırlar!

İlçe küçük! Herkesin birbirinden nerdeyse evlerde ne piştiğinden bile haberleri var! Dolayısıyla ilçe sakinlerine göre bayağı pahalı sayılacak bir fiyata aldığım Tarzan'ı görmek için günün her saatinde, bahçemizin duvarından uzanarak bakanlar olurdu.

Niye o kadar para verdiğimi soran samimi arkadaşlarıma; Tarzan'ın babasının şampiyon olduğunu söyledim tabi bu Tarzan'ın bir dövüş horozu olduğunun da yayılmasını sağlarken horozuna güvenenlerin almacasına, kesmecesine horoz dövüştürme tekliflerini de artırmıştı!

Ben Tarzan'ı seviyordum! Bahçede kendine has gurt-gurtlaması ile tavuklara sahiplenerek dolaşması bana yetiyordu. Ayrıca ilçede ve yörede Tarzanı dövecek bir horozun olmadığını da biliyordum! Bu yüzden dövüş tekliflerini, sallayıp atlatıyordum.

O tarihlerde Türkiye'nin ilk Kadın Muhtarı olarak basına haber olmuş bir Ablamız vardı! Her konuda iddialı bir kadın! Onun teklifini atlatamadım!

Muhtar Abla'nın horozu yöresel ağızla yerli veya "piç" denilen kırma bir horoz! Terazide Tarzan'ın iki misli ağırlıkta olabilirdi ama o sadece etti Tarzan ise adale ve kas...

Horozcular ve horoz severler bilirler; Tarzan'ın cinsinden olan horozlarda garipseme yoktur. Onlar her yerde dövüşürler. Ama yerli horozlar, çöplüklerinden uzaklaşınca alışıncaya kadar ürkek-korkak olurlar ve küçücük bir horozdan da kaçarlar! Bunu bildiğim için Tarzan'ı alarak onun bahçesine gittik! İlçede seyre gelmeyen yok gibiydi...

Muhtar Abla'nın horozu, yabancı bir horoz görünce tavuklarına sahiplenerek hemen Tarzan'a hücuma geçti! Tarzan hem rakibini tokatlıyor, hem de tavuklara gövde gösterisi yapıyor gibiydi! Üç-beş dakikalık bir didişmeden sonra Tarzan'ın canı acımış olmalı ki öldüresiye tokatlar atmaya başladı! İkinci veya üçüncü ters tokatta Muhtar Abla'nın horozu tavuklardan ve çöplükten vaz geçip bağırarak kaçtı! Tarzan'ı yakaladım. Muhtar Abla'nın;

- Mustafa Beğğğ! Benim horoz çok guvatlı ama senin horoz fent büler! Sözleri ve sesi kulaklarımda hâlâ...

Siyâseti her alanda, nabza göre yaparak; kerhâne ve meyhânelerden bile oy alarak Hükümet olan AKP ile Gülen Hizmet Grubu A.Ş. arasındaki kavga ve peşine Yalçın Akdoğan'ın sulh çağrısı, bana Muhtar Ablayı hatırlattı!

Hükûmet kanadı güçlü kuvvetli ama Hizmet Grubu da fent biliyor! Kaba güce teslîm olmayacak gibiler!

AKP'nin "dolma kalem" milletvekillerinden Şamil Tayyar her ne kadar, Savcı Zekeriya Öz'ün Emniyet Ofisine girişinin yasaklandığını yazsa da İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, bu iddiayı yalanladı!

Bu hal de bana Muhtar Abla'nın horozunu bahçesinde döven Tarzanım'ı hatırlattı!

Yalçın Akdoğan'ın gazetedeki köşesinden yazdığı; "Kendi ülkesinin milli ordusuna, milli istihbaratına, milli bankasına, milletin gönlünde yer edinen sivil iktidarına kumpas kuranların bu ülkenin hayrına bir iş yapmış olmayacağını çok iyi bilir.

Amaca ulaşmak için her yolu mübah görenlerin nasıl hastalıklı anlayışlar ürettiğini çok iyi bilir.

AK Parti iktidarı, tam da milletin bu çarpıklıklarla mücadelesinin adıdır."  cümleleri bana Gülen Hizmet Grubu A.Ş. mensuplarının fent bildiğini ve sanki rakîbe geri adım attırdığını düşündürdü!

Devletim adına üzüldüm, milletim adına sevindim!

Demokrasi veya İleri Demokrasi sıfatlarıyla hırsızların, uğursuzların, yalancıların, siyaset embesillerinin savunulduğu, methedildiği ülkemizde; bütün dünyada kapitalizmin sonunu getiren Milli Ekonomi Modeli  sahibi Baştürk Haydar Hoca 'yı yeterince anlatıp, yeterince methedemeyen bize de kızdım!

Bu kadar talana, satıp-savmaya rağmen hâlâ dünyanın sayılı ekonomilerinden biri olmaya devam eden ülkemizde Haydar Hoca'nın; "Sadece Gümüşhane ilinin yeraltı zenginliği ile Türkiye'yi dünyanın en ileri devletleri arasına sokarım!"  İddia ve tezlerini yeterince anlatamadığımız için de kendimize kızgınım!

"Türk oğlu Türk'üm" diye kükreyen; "Bu Vatan bizimdir, bizim kalacak!" diye dünyaya Türk'çe nâra atan Baştürk Haydar Hocam 'a bir daha selam olsun...

Türk'çe salınıp, Türkçe konuşan, meselelere Atatürk'çe sahip çıkan Haydar Hoca 'yı duymamakta ısrar edenlere de selam olsun!

Dünyanın her yerinde horozu ötüşünden, iti ürüyüşünden, eşeği anırmasından tanıyan, bilenlerin; Haydar Hoca ve ekibinin lisanından ve tavrından Türklüğünü anlayamamış olmalarını -çok kibarlaştırarak- cahilliklerine sayabilirim ancak!

"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ, TÜRK'ÜM DEMEYEN."  Vesselâm...

Selâm, sevgi, duâ...

Mustafa ASLAN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

ABD'den korkanlardan tiksiniyorum. ABD'ye olan milli öfkeyi yok etmeye çalışan, benim devletimden maaşlı, ABD ricalinden iğreniyorum. Onlara yaptıklarımı hayalimde de olsa anlatmaya da edebim izin vermiyor!..


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.236.146.28
Tarih: 04 -12-2022 17- 27