Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE TAYYİP "M.E.M." CİYMİŞ!...
TAYYİP "M.E.M." CİYMİŞ!...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Perşembe, 10 Temmuz 2014 00:43

Epeydir öyle ama özellikle Ramazan girdi gireli Yandaş TV'lerden hiç bir kanala bakmaya ihtiyaç hissetmiyordum.

ÇETE Adayı'na karşı, beş muhalefet partisinin gösterdiği ÇATI Adayı Ekmel Beğ'i izlemek için bugün üç kanal arasında z/ı/aplayıp durdum.

Bir kanalda Ekmel Beğ canlı yayındaydı, bir kanalda daha önceki program tekrarlanıyordu, bir kanalda da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ÇATI Aday'ın kimliği, karakteri ve aday gösteriliş sebepleri konuşuluyordu.

 

Her geçen gün, Ekmel Beğ'in, tanındıkça kamu vicdanında yerinin genişlediği, kabul çıtasının gittikçe yükseldiği fark ediliyor.

Dört-beş lisan bilen, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine sonuna kadar sâdık, Laikliği tam anlamıyla kavramış biri, muhtevası birkaç Yürütmenin Başı'nı kibrit cebinde taşıyabilecek kapasitede, sabrı, nüktedanlığı ve demokratlığını çapraz sorulara verdiği; zeki, gülümseten, hem de ikna eden cevaplarıyla tamamen milletten biri..

Tevazusu ise tek kelime ile alkışlanacak boyutta...

Bu üç kanal arasındaki z/ı/aplama sürecimde Sayın Kılıçdaroğlu'nun (Teke Tek Programı'nda) canlı yayında söylediği; "Başbakan, tüketim temelli bir ekonomiyi savunuyor! Oysa Cumhuriyet Halk Partisinin ekonomik görüşü üretim temelli bir ekonomidir." Cümlesi, beni elektrik gibi çarptı!

"Tüketim temelli ekonomi" yi şahsen bir yerden hatırlıyorum!

Bu ne demek mi? Yürütmenin Başı Tayyip; Milli Ekonomi Modeli'ciymiş, haberimiz yok demek!..

Üretim temelli ekonomiyi ise kapitalist, komünist, sosyalist, Marksist ekonomileri azıcık ta olsa bilen herkes tanır ve hatırlar!

Bana ilginç gelen taraf; Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı ve aynı zamanda dünya ekonomi literatürüne "Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet/ Millî Devlet Projesi" ile giren tek Türk bilim adamı Prof. Dr. Haydar BAŞ Hoca'ya özel ziyaretler ve karşılaştıkları platformlarda ziyâdesiyle saygı ve ihtirâm gösteren Kılıçdaroğlu'nun, ekonomik olarak Haydar Hoca'ya zıt bir program savunuyor olması, yine Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'ın "Tüketim temelli ekonomi"yi savunduğunu, öğrenmem oldu!

Daha önce de AKP'nin parti programının; Haydar BAŞ Hoca'nın bir Milli Ekonomi Modeli Kongresi'ndeki konuşmasından ç/alıntı olduğunu da ilk defa Sayın Kılıçdaroğlu'ndan duymuş ve duyurmaya çalışmıştım!

Artık mızrağın çuvalı yırttığı ve bir daha asla çuvala sığmayacağı o kadar belli ki!

Muhalefet davrananlar "Milli Ekonomi Modeli" nden ç/alıntılar yapıyor; destekler gibi görünenler ise güya ona muhalefet yaparken "Milli Ekonomi Modeli"ni ve mûcidi Haydar Hoca'yı söylüyorlar!

İlâhi adâlet, böyle tecellî ediyor işte!

....

Günlerdir Korsan Devlet İsrail'in mübârek Ramazan'da Gazze'ye yaptıkları, naklen yayınlanıyorken; "Sadece Allah'ın önünde eğiliriz!" diye meydanlarda kükreyen Başbakan'dan "Tık!" yok..

10 Ağustos'ta sandık başına gidecek olan Müslüman! Oyunu kullanmadan önce, Allah aşkına; "One minute!"

Bu; "One minute!" ne demek mi?

Türkçe okunuşu; Van minüt!

Türkçe karşılığı; Bi dakkaa!

Ramazan ayında Müslüman Gazze'yi kıyamet yerine çeviren İsrail'e; "One minute!" demeyen Yürütmenin Başı'na oy vermeden önce; "Allah aşkına van minüt! Allah aşkına bi dakka Müslüman!"

Müslüman!

Bu işbirlikçi BOP Eş Başkanı'na oy vermek; Türkiye'nin yönetimini açıkça İsrail-ABD birliğine terk etmek değil midir?

Kıyma kendine Allah aşkına Müslüman Türk Milleti!...

....

Yasalar ve vicdan gereği mal varlıklarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Adayları'ndan ÇATI Adayı Ekmel Beğ; cüzdanındaki bozuk parayı da belirtecek titizlikte bir beyanda bulunmuş!

Dünyanın en zengin sekiz devlet başkanı arasında yer alan Yürütmenin Başı'nın mal beyanında, üzerine kayırlı bir evi bile yok!

Konuyu Ekmel Beğ'e sordular; "Benim kimsenin malında gözüm olmadığı gibi ölçüp-biçme merakım da yok! Kendi mal beyanıma gelince, Allah'tan saklayamadığımı kuldan niye saklayayım? Veren'e şükürler olsun." dediler...

Bu ayın 12' sinde Cumartesi Günü; BTP İzmir İl Başkanlığı'nın, BTP Genel Başkanı Sayın Haydar BAŞ Beğ'in katılımlarıyla onur verecekleri bir iftar yemeği organizasyonu var. Haberdar edebildiğimiz herkese davetimizi buradan da yinelerken; ÇATI Adayı Ekmel Beğ'in tevazu ve nezâketini de o gün inşallah hep birlikte paylaşarak yaşayacağız!

Bu seçimde, Allah'ın sebepler içinde sebep halk ederek benzerleri buluşturması hikmetini açıkça yaşıyoruz! Ne demek istediğimi, ferâset sahibi bütün gönüdaşlarımın anladığına emînim!

Ola ki anlayamayan varsa; lütfen gözlerini iki dakika kapatarak, önümüzdeki seçimde kimlerle aynı adaya oy vermek üzere sandığa gideceklerini düşünürlerse kastım anlaşılır diye istirham edeceğim!

Artık görülüyor ki; deryâ bütün ırmakları çağırıyor ve su mutlaka mecra'ını buluyor...

"OLAMAZ TÜRK'E BAŞ, TÜRK'ÜM DEMEYEN" Vesselâm...

Selâm, sevgi, duâ...

Mustafa ASLAN

 

Yorumlar 

 
#1 İlyas 10-07-2014 01:09
Yüreğinize sağlık olsun kıymetli üstadım.
Allah, tüm milletimizin basiretini açsın. Zaman, Hüseyin'in öcüyle yananlar ile O'nun şehadetinden nemalanmak isteyenlerin ayırt ediemediği büyük bir fitne zamanı. Allah, bizleri Hüseyin misali zulme ''BAŞ'' kaldıranlardan eylesin!
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

ABD'den korkanlardan tiksiniyorum. ABD'ye olan milli öfkeyi yok etmeye çalışan, benim devletimden maaşlı, ABD ricalinden iğreniyorum. Onlara yaptıklarımı hayalimde de olsa anlatmaya da edebim izin vermiyor!..


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.235.25.27
Tarih: 01 -02-2023 21- 09