Skip to content
Sitedeki Yeriniz: Anasayfa GÜNCEL MAKALE BERABER ISLANDIK YAĞAN YAĞMURDA...
BERABER ISLANDIK YAĞAN YAĞMURDA...
MUSTAFA ASLAN tarafından yazıldı.   
Salı, 29 Nisan 2014 16:23

Pazar günü, BTP İl Başkanı Adem Birinci Beğ, II. Kuvay-ı Milliye Hareketi'ne yeni katılan Gönüldaşlarımızla tanışıp kaynaşmak için yemekli bir Kır Gezisi düzenlediler.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Dr. Harun Kayacı ve Sabri Terzi Beylerin de misafir olarak katılımlarıyla gezi, hem şölen, hem de resmi bir toplantı halini aldı...

 

Kır Gezisini anlatmadan önce yakın geçmişten bir anımı paylaşmak istiyorum.

Malumları olduğu üzere beş yıldan fazladır sakallıyım.

Sakalımı; "Sözüm geçsin diye sakal bıraktım, şimdi de sözüme sözüm geçmiyor!" diye lâtife ile karışık anlatmaya çalıştım yıllarca.

Aslında sakalı; suratımdaki çiban ve yara izlerini saklamak için bırakmıştım. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yazmaya başladığımda da sakallıydım.

Seçimden önce sakalımı kesmeye niyetlendim bir ara...

Mecburen laftan lafa geçiyorum bağışlayın, mahallede bir esnaf Dostum, ben oturayım diye dükkanının önüne iki tahta sıra ve bir tahta masa yaptırdı sağ olsun. Beni arayanlar, önce oraya bakarlar. Havalar müsaitse hemen her gün orada olurum ve tanışlarla buluşur hem-hâl oluruz. Genellikle de konumuz, ülke meseleleridir.

Yine bir gün, sekiz-on kişi bir araya geldik. Ben yakınımızdaki Berberime, sakalımı kestireceğimi söyledim ve sıramı beklerken sohpet başladı. Biz sohpet halindeyken eski siyasi çevremden bir tanıdık grubumuza yaklaştı. Hiç selam falan vermeden eliyle suratını sıvazlayarak:

- Oooo! Reis, adamlar seni bir anda hacı-hoca etmişler vay bee! Diyerek sakalıma dolayısıyla bana laf vurdu güya!

O an, içimden geldiği gibi:

- Vallahi haklısın! Dedim! Tam 45 yıl Ülkücü olmak için uğraştım ama Bahçeli ve ekibi kabul etmedi! Daha bir yıl olmadan beni hacı-hocaya katıp kendilerinden etmeyi başarmışlarsa demek ki kadir-kıymet bilen bir yerdeyim ve doğru yapmışım...

- Yaa Reis! Seninle de konuşulmuyor! Sitemine ise;

- Benimle konuşulmaz kardeşim, yaşanır! Deyince o, geldiği gibi giderken ben Berbere:

- Ramazan! Beni sıradan çıkar! Sakalımı kesmeyeceğim! Diye seslendim...

Değerli Gönüldaşlarım!

Her sohbetimde, her toplantıda; beni sizinle buluşturan Rabbim'e şükrederim. Sizi tek tek çok sevdiğimi ve sizi sevmeyi de sevdiğimi ifade etmekten onur duyarım. Beni kabul ederek peşpeşe onurlandıran Genel Başkanımız Baştürk Haydar Hocam'a da şükranlarımı iletirim..

Kır Gezisinde de, Adem Başkan söz verince aynı duygularımı paylaşmaya çalıştım! Çalıştım diyorum, çünkü tam konuşmaya başladığımda, sağanak bir yağmur döküverdi! Gönüldaşlar ıslanmasınlar diye konuşmamı çok kısa tuttum.

Ülkücü ile Devrimcinin bir beden-bir yürek olabileceğini ispat için buluştuğumuza inandığım BTP Bölge Müfettişi Mehmet DİNÇ Beğ söz aldığında sağanak kesti! DİSK Eski Genel Sekreteri Mehmet Dinç Beğ ile bendeniz, söz birliği etmişçesine; asıl ülkücülüğe-devrimciliğe II. Kuvay-ı Milliyeciler safı'nda başladığımızı ifade ettik ki bu bizim inancımızdır...

Sonra söz, Genel Başkan yardımcımız ve Yeni Mesaj Gazetesi Genel Koordinatörü Sabri TERZİ Beğe verildiğinde güneş açtı. Sabri Beğ'in inançlı ve cesaret yüklü konuşmalarından sonra Harun KAYACI Beğ'in öğretici konuşmalarından istifade ettik.

Sonra Barış Faruk GÜLAL Kardeşimizden sazlı-sözlü deyişler, türküler...

Çocuklarımız top oynadılar, delikanlılarımız karakucak güreş tuttular.. Yıkan övünmedi, yıkılan üzülmedi. Tam bir toydu, şölendi...

Yemekler yenildi, çaylar içildi, sohpetler edildi doyasıya gülündü, eğlenildi ve tam toparlanmaya başladığımızda hava yeniden bulutlandı! Ne kadar davransak ta İzmir'in Bahar sağanağından kaçamadık!

Sabri Beğle sohbet ederek arabalara doğru yürürken yağmura yakalandık! Ben oldum olası koşmam koşamam! Yağmur başlayınca Sabri Beğ; "Abi koş!" diyerek atıldı. "Ben koşamam Sabri Can" deyince; "O zaman ben de seni terk etmem!" diye Sabri Beğ de yavaşladı! Sen misin yavaşlayan! Yağmur, bir anda yağmurluktan çıktı!

Sanki gökten başımıza kovalarla su boca ediliyordu! Sabri Beğ ve herkes koştular tabi Allah'ın rahmetini ezmemek için! Ama koşanlar da, koşamayanlar da yağmurla guslettik!

Yalancı birilerinin kulaklarını çınlatarak:

"Beraber ıslandık yağan yağmurda!!" diye bağırıverdim!

Ve ıslandık ve us'landık Elhamdülillah...

YOLCU YOLUYLA, YOL YOLCUSUYLA GÜZELDİR Vesselâm...

Selâm, sevgi, duâ...

Mustafa ASLAN

 

Yorumlar 

 
#1 Halit Yavuz 29-04-2014 16:39
Mustafa Hocam,
Ülkücülük kimsenin tekelinde değil.! Nerde olursan ol sen öncü ülkücülerdensin ve her zaman da öyle kalacaksın..Hiç pire için yorgan yakılır mı? Hareketin bugün lideri Bahçeli'dir, yarın başka bir ülkücüdür..ülkü birdir, liderleri kırık kol gibi yen içindedir..bize düşen liderin kararını kader eylemektir..
Derin sevgi ve saygılarımla..
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

ÖZÜMDEN

Oysa biz, birbirimize mukaddeslerimize çok bağlıydık! Biz; vatan, millet, devlet, bayrak uğruna şehitliği ulaşılabilecek en büyük ikbâl bellemiş ve bilmiştik! Ne savaştan kaçtık, ne kaçanı kovaladık; ne de kaçanları, meydanı terk edenleri kimselere söylemedik bile! Yanlış yaptık!...


Mustafa Aslan

10402670_587002614746525_8712950128820112122_n

Giriş FormuKONUK SAYISI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBUGÜN
mod_vvisit_counterDÜN
mod_vvisit_counterBU HAFTA0
mod_vvisit_counterGEÇEN HAFTA
mod_vvisit_counterBU AY0
mod_vvisit_counterGEÇEN AY
mod_vvisit_counterTOPLAM33230

Şimdi, kişi sitededir.
IP Adresiniz: 3.235.25.27
Tarih: 01 -02-2023 20- 04